White Chocolate Bar 35gr

90 ден

Нема на залиха

  • Без додадени шеќери
  • Без палмино масло
  • Неверојатно добар вкус

Состав: Бело чоколадо со засладувач 25,7% (засладувач (малтитол), путер од какао, полномасно млеко во прав, емулгатор (соја лецитин), ванила), растворливи пченкарни влакна, млечни протеини, хумектант (глицерол), млечен протеин остри (млечен протеин , оризово брашно, емулгатор (соја лецитин)), обезмастено млеко во прав, засладувач (малтитол, стевиол гликозиди), млечна маст, крем во прав (содржи млеко), масло од соја, какао путер, полномасно млеко во прав, вкусови, емулгатор (естер на лимонска киселина ), соја лецитин), сол, ванила. Може да содржи траги од јајца, глутен, сусам, кикирики и јаткасти плодови. Содржи природни шеќери.

Нутритивна вредност во 100 g: енергија 1793kj/413kcal; масти 25 g – од кои заситени 13,7 g; јаглехидрати 40,7 g – од кои шеќери 9 g; – од кои полиоли 25,6g ; влакна 7,7g; протеини 17,5 g; сол 0.59g.

Чувајте затворено, на суво, темно место. Рок на употреба: означено на пакувањето

 

Main Menu

White Chocolate Bar 35gr

90 ден