Xtend BCAA 414g | 30 serv – Fruit Punch

1,690 ден

На залиха

  • Поддршка на растот на мускулите
  • Поддршка во закрепнувањето
  • Надополнување на електролити
  • 7 g аминокиселини со разгранет ланец (ВСАА), 0 g јаглехидрати, 0 g шеќери, 0 калории во сервирање
Катеорија:

Scivation XTEND® содржи 7 g аминокиселини со разгранет ланец во однос 2:1:1 – заедно со глутами и цитрулин малат. Плус, со патентирана мешавина на хидрирачки електролити, Scivation XTEND® е освежувачки, вкусен напиток без шеќер кој ќе ви помогне за време на напорните тренинзи. Светски познати спортисти, елитни бодибилдери, шампиони во дигање на тегови и ентузијасти од повеќе спортови го користат Scivation XTEND® за да им помогне за подолг, посилен и поинтензивен тренинг.† Користете го Scivation XTEND® за да добиете најмногу од вашиот тренинг.

Овие тврдења не се проценети од страна на Управата за храна и лекови (FDA).

Производот не е наменет за дијагноза, третман, лекување или превенција на болести.

Предупредување за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млечни производи, соја, пченица, кикирики, јајца, риба, школки, бадеми и други јатки, сулфити и пченка.

Нутритивни информации    
Сервирање: 1 дозер (13,86 g)
Вкупно сервирања во пакувањето: 30/90
Во сервирање %ПДВ
Калории 0
Јаглехидрати 0 g 0%*
   Од кои шеќери  0 g **
Витамин Б6 640 mcg 32%*
Натриум 220 mg 9%*
Калиум 170 mg 5%*
Л-леуцин 3500 mg **
Л-глутамин 2500 mg **
Л-изолеуцин 1750 mg **
Л-валин 1750 mg **
Електролитна мешавина

Тринатриум цитрат дихидрат, калиум хлорид, натриум хлорид

1170 mg
Цитрулин малат (1:1) 1000 mg **
*% Од дневна вредност базиран на дневен внес од 2000 калории.

**Нема одредена референтна вредност

 

Дополнителни состојки: природни и вештачки вкусови, лимонска киселина, сукралоза,  ацесулфам калиум, боја: FD&C Blue Lake #1.

Main Menu

Xtend BCAA 414g | 30 serv – Fruit Punch