Zero Strawberry Salsero 410g

300 ден

Нема на залиха

Јадете чисто, живејте добро!

Уживајте во вашиот здрав начин на живот и вашата дневна исхрана без лишување; нашите сосови се експлозија на здрава добрина без маснотии и шеќер.

Сосови со нула калории | Зеро сос

Тие се совршени за разубавување на вашите омилени јадења со уникатен вкус со многу малку калории!

Сите Salsero сосови  се „со ниско ниво на калории“, Ø додадени шеќери, Ø масти, Ø аспартам и Ø лактоза.

Слатко или солено? Нема проблем! Може да го пробате Salsero Zero со вкусови што најмногу одговараат на вашите јадења:
месо, салати, зеленчук, палачинки, вафли, јогурт…

Обидете се да ја пронајдете разликата со обичните сосови!

Јадете чисто, живејте добро!

Уживајте во вашиот здрав начин на живот и вашата дневна исхрана без лишување; нашите сосови се експлозија на здрава добрина без маснотии и шеќер.

Пробајте ги во сите вкусови: Мексикан, Јагода, Цреша и Вафла.

Нутритивни вредности

  100 g 10 g РВ *      
Енергетска вредност 99 kJ / 23 kcal 10 kJ / 2 kcal 0%
Масти 0 g 0 g 0%
– Заситени масти 0 g 0 g 0%
Јаглехидрати 5.7 g 0.6 g 0%
– Шеќери 0 g 0 g 0%
Протеин 0 g 0 g 0%
Сол 0 g 0 g 0%
* РВ =Референтна вредност на конзумација на просечен возрасен (8400 kJ / 2000 kcal)

Уникатна сензација која започнува од експлозијата на мирисот на најдобрите јагоди, до задоволство од вкус кој потсетува на летото. Овој прелив сос е толку добар што сакате да го пиете директно од шишето! Пробајте го на палачинки, фит десерти, двопек, овесна каша, бел јогурт и убава домашна гранита.

Состојки: вода, модифициран пченкарен скроб, репка во прав, закиселувач: лимонска киселина; згуснувач: ксантанска гума; екстракт од црн морков, арома, засладувачи: сукралоза, стевиол гликозиди; конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат.

Main Menu

Zero Strawberry Salsero 410g

300 ден