ZeroPro Protein 1000gr.

2,390 ден

На залиха

  • Без шеќер
  • Високо ниво на протеини
  • Ниска содржина на заситени масти
  • Природен протеински изолат од сурутка
  • Ниско ниво на лактоза
  • Протеините придонесуваат за раст на мускулната маса
  • Протеините придонесуваат за одржување на мускулната маса
Категории: ,

Amix™ZeroPro Protein е најчистиот, најнапредниот протеински изолат од сурутка (WPI). Со ниско ниво на лактоза. Протеинот Amix™ ZeroPro е дизајниран за високи перформанси. Клиничка студија земајќи Pronativ® резултираше со подобрувања во мускулната моќ, времето на опоравување, перформансите и адаптациите на мускулите.

Вообичаено, протеините од сурутка се дериват на производството на сирење и се екстрахираат со користење на два, високи температурни чекори на пастеризација.

Pronativ® разви нова иновативна технологија која овозможува екстракција на протеин од сурутка директно од млеко со помош на микро и ултрафилтрација на ниска температура. Pronativ® е природно богат со есенцијални амино киселини кои телото не може да ги синтетизира, вклучувајќи 15% повеќе леуцин отколку во традиционалниот WPI. Pronativ® подобро се апсорбира во цревата и е подостапен за мускулното ткиво во споредба со традиционалниот WPI.

Состојки : Pronativ® изворен изолат од протеин од сурутка (од млеко), какао во прав (само за вкус на чоколадо), стабилизатор: гуар гума, арома, емулгатор: сончоглед лецитин, натриум хлорид (само со вкус на чоколадо), засладувачи: стевиол гликозиди, сукралоза и ацесулфам К.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од јајца, соја, глутен, школки, јаткасти плодови икикиритки.Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

 

Дополнителни информации

Вкус

Chocolate, Vanilla, Strawberry, Cookies, White choco

Main Menu