ZMA 15 Caps Original Formula

200 ден

ZMA на OLIMP е производ кој има уникатен систем на елементите – цинк и магнезиум – хелатни форми со амино киселини и витамин Б6. Тоа е природна нестеродна анаболна и антиоксидантна формула.

Магнезиумот придонесува за подобра мускулната функција, нормален енергетскиот метаболизам, нормална синтеза на протеини и за намалување на замор и исцрпеност.

Цинкот придонесува за одржување на нормален серумски тестостерон и на заштитата на кеточните состојки од оксидативно оштетување.
Витамин Б6 придонесува за нормално формирање на црвени крвни клетки и регулирање на хормоналната активност.

Олимп ZMA е производ кој има уникатен систем на елементите – цинк и магнезиум – хелатни со амино киселини и витамин Б6. Тоа е природен нестеродна анаболна и антиоксидантна формула. Индивидуалните супстанции содржани во производот се од суштинско значење за секојдневна заштита на телото од штетните ефекти од претренираност, во врска со интензивна физичка активност, недостатокот на апетит, трауми, и т.н. оксидативниот стрес. Олимп ZMA придонесува за зголемување на нивото и активност на тестостеронот и го зголемува нивото на ИГФ-I и лептин кои се одговорни за подобро искористување на енергија и за подобрување на издржливоста и силата на телото. Производот го намалува протеинскиот катаболизам, ја поддржува изградбата на мускулната маса, ги спречува грчевите во мускулите, и ја ублажува болката поврзана со претренираност. Тоа ги неутрализира негативните ефекти од прекумерен тренинг, поддржува регенерација на телото и ја спречува појавата на оксидативниот стрес. Покрај тоа, тој ја подобрува концентрацијата и придонесува за длабоко релаксирачки сон. Барањата за елементите и витамин Б6, се зголемува заедно со зголемување на физичката активност. Олимп ZMA се препорачува за спортисти кои практикуваат спортски дисциплини и за физички активните луѓе. Консултации со лекар се наведени во случај на лица со бубрежни заболувања и бремени или доилки.

Препорачана употреба:

Мажи: 3 капсули дневно, жени: 2 капсули дневно, 30-60 минути пред спиење. За најдобри резултати, да се избегне конзумирањето на храна или додатоци кои содржат високи количини на калциум. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Напомена:

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана. Разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот се препорачува. Чувајте го подалеку од дофат на деца. Во случај на бубрежни болести, бременост или доење, консултација со вашиот лекар е препорачливо.

See It Styled On Instagram

    Instagram did not return any images.

Shop By Department