ISO100 HYDROLYZED | 932 gr

2,390 ден

На залиха

КОЛИЧИНА ВО СЕРВИРАЊЕ
ПРОТЕИН
25 гр
BCAAS
5.7 гр
LEUCINE
2.7 гр
Категории: , Ознака

─ Најдобриот изолат во светот пред и по тренинг! ─
Секој што е во потрага по силно и издефинирано тело знае за големиот предизвик за оптимален мускулен развој и потребата за правата количина на калории. За тоа е задолжителен  продукт со највисок квалитет, кој ја содржи правата количина на високо квалитетен протеин со најмал можен број на калории.

ISO100 HYDROLYZED е супер премиум комбинација од хидролизиран веј изолат и веј изолат – најнапредната формула од DYMATIZE. Преку ензимска хидролиза веј протеин изолатот е обработен во аминокиселнски ланец, што го прави уште полесен за варење. ISO100 HYDROLYZED е перфектен избор пред и по тренинг. Без шеќер и масти и помалку од неверојатни 116 калории по сервирање.

  • Најдобриот изолат во светот
  • “Награда за најдобар изолат” 5 години по ред (2013-2017)
  • 25 гр веј протеин изолат по доза
  • Секое сервирање содржи 5,6–5,8 гр BCAAs*
  • Без шеќер и масти и помалку од неверојатни 116 калории по сервирање
  • Без глутен
  • Без лактоза
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
per 100g per portion (30g*)
Energy kJ (kcal) 1555 (366) 467 (110)
Fat 0,4 g 0,1 g
of which saturates 0,2 g 0,1 g
Carbohydrate 7,6 g 2,3 g
of which sugars 1,6 g 0,5 g
Protein 82 g 25 g
Salt 0,85 g 0,26 g  

Аминокиселински профил:

per 100g per portion (30g*)
**L-Valine 4,9 g 1,5 g
**L-Leucine 8,9 g 2,7 g
**L-Isoleucine 5,0 g 1,5 g
L-Alanine 4,2 g 1,3 g
L-Arginine 2,0 g 599 mg
L-Aspartic acid 8,9 g 2,7 g
L-Cysteine 1,8 g 537 mg
L-Glutamic acid 15 g 4,5 g
Glycine 1,3 g 405 g
**L-Lysine 7,9 g 2,4 g
**Histidine 1,4 g 435 mg
**L-Methionine 1,9 g 561 mg
**L-Phenylalanine 2,6 g 766 mg
L-Proline 4,7 g 1,4 g
L-Serine 4,0 g 1,2 g
**L-Threonine 5,7 g 1,7 g
**L-Tryptophan 1,3 g 384 mg
L-Tyrosine  2,3 g 689 mg

 

 

СОСТОЈКИ

Hydrolized whey protein isolate (milk) (50%), whey protein isolate (milk) (46%), emulsifiers (sunflower lecithin, soy lecithin), flavouring, salt, sweeteners (sucralose, steviol glycosides), anti-foaming agent (dimethyl polysiloxane).

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
  • 1-2 порции на ден. Уживајте во прекрасниот вкус пред тренинг, по тренинг или во било кое време ви е потребен високо протеински напиток.

 

Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

 

Дополнителни информации

Вкус

Чоколадо, Ванила, Колачи, Јагода

Main Menu