Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein – 2kg

3,990 ден

На залиха

HydroBeef™ Peptide Protein е клучен продукт во новата “Amix™ High-Class Series”, линија на продукти само со врвни состојки, дизајнирана за атлети и бодибилдери во потрага по максимално брзи и загарантирани резултати. Овој говедски протеин гарантира врвен квалитет и чистина со висока биолошка вредност, со помош на револуционерните процеси на хидролиза, прочистување и екстракција.

Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein е лесно растворлив животински протеин со одличен вкус, зајакнат со уникатниот “PepForm™ Peptide Triple-Matrix”и лактобацилиус “LactoSpore®”.

Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein нуди одличен нутритивен профил, и содржи повеке од 78% чист протеин.

Категории: ,

Опис

HydroBeef™ Peptide Protein е клучен продукт во новата “Amix™ High-Class Series”, линија на продукти само со врвни состојки, дизајнирана за атлети и бодибилдери во потрага по максимално брзи и загарантирани резултати. Овој говедски протеин гарантира врвен квалитет и чистина со висока биолошка вредност, со помош на револуционерните процеси на хидролиза, прочистување и екстракција.

Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein е лесно растворлив животински протеин со одличен вкус, зајакнат со уникатниот “PepForm™ Peptide Triple-Matrix”и лактобацилиус “LactoSpore®”.

Amix™ HydroBeef™ Peptide Protein нуди одличен нутритивен профил, и содржи повеке од 78% чист протеин.

Придобивки:

-протеинот придонесува за раст на мускулната маса

-протеинот придонесува за одржување на мускулната маса

-засладено со стевиа есктракт и сукралоза

-300% повеќе аминокиселини по грам од стек

-висок резултат на протеински азот од 100 (101.5)

-со оригинален HydroBeef™ произведен од Prollant Health Inc. во Шведска

-без аспартам

-лесно растворлив

Препорачана употреба: помешајте 40гр (2 дозерки) од HydroBeef™ Peptide Protein со 300мл вода или млеко со низок процент на масти, конзумирајте 1-3 сервирања во зависност од вашите дневни потреби за протеин.

Детали за нарачка

No products in the cart.