• Montello Shin Guards – Black

  The Gorilla Wear Montello Shin Guards се посебно дизајнирани за оптимална заштита и ви помагаат во силните удари. Со нивниот ергономски дизајн и лесни но квалитетни материјали, овие штитници овозможуваат одлична мобилност. Специјално направени за да не се лизгат, со велкро зацврстување и ластици на петата и стапалото. Посебно полнење од ИМФ пена која го ублажува ударот и ги заштитува нозете. Штитниците се благо свиткани и лесно се приспособуваат на цеваницата и стапалото. Овие штитници ви гарантираат удобност и издржливост.

 • Mosby Shin Guards – Black

  Mosby штитниците нудат одличен квалитет по пристапна цена. Идеални за подобрување и усовршување на вашите вештини. Тренирајте и истовремено бидете максимално заштитени од повреди. Посебно дизајнирани за да ви овозможат одлична мобилност и заштита. Со дополнително полнење на клучните делови. Со овие штитници ќе може да тренирате и борите без никаков стрес. 2 велкро лепенки и дополнителни 2 еластични ластици за подесување. Нема подобар начин за почеток на подобрување на вашите вештини со Mosby сетот од штитници и ракавици.

 • Boxing Hand Wraps – Red

  The Gorilla Wear бандажерите за бокс се достапни во 2 бои: црна и црвена. Секогаш препорачуваме употреба на бандажери за заштита на зглобот и дланката. Одбегнете го ризикот од повреда и направете ги вашите удари уште посилни. Направени од еластичен памук кој нуди комфорт и одлична заштита.

 • Murdo Muay Thai / Kickboxing Shorts – Black/Gray

  The Murdo Muay Thai/Kickboxing Shorts се преудобни шорцеви направени од врвни материјални специјално направени за Muay Thai и Kickboxing. Има големи отвори од страна за лесно движење на нозете и колената. Со еластичен колан на половината овие шорцеви се погодни за секого. Со нивниот прекрасен дизајн можат многу лесно да се комбинираат со останатите парчиња на Gorilla Wear.

 • Mosby Boxing Gloves – Black

  Mosby ракавиците нудат одличен квалитет по пристапна цена. Идеални за подобрување и усовршување на вашите вештини. Тренирајте и истовремено бидете максимално заштитени од повреди. Со ИМФ полнење, заштита на горниот дел на раката, и голема велкро лепенка на зглобот овие ракавици ви ја нудат потребната заштита од удари и поддршка. Со дополнително полнење на дланката. Достапни во сет со Моsby штитници.

 • Montello Boxing Gloves – Black

  The Gorilla Wear Montello Boxing Gloves се создадени за почетници но и за за квалификувани борци. Овие ракавици се идеални за оние кои сакаат да ги унапредат своите способност и да ги подобрат своите вештини. Посебен дизајн и колаборација со шампионот во бантам тежина Коди Гарбрант. Со дупчиња на дланките и лесен но издржлив материјал кој овозможува раката да дише и да не се поти. Анатомски подвиткани што овозможува силен удар но истовремено и комфорт на рацете. Максимална поддршка на зглобот и палците. Водоотпорни. Посебно полнење од ИМФ пена која го ублажува ударот и ги заштитува рацете.

Main Menu