• L-carnitine L-Tartrate – 1L.

  • Хромот придонесува за нормален метаболизам на макронутриенти и одржување на нормално ниво на гликоза во крвта.
  • Витаминот Б6 придонесува за намалување на замор.
  • Витаминот Б5 придонесува за нормален метаболизам што дава енергија.
  • Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем.
  • Зајакнат со ВИТАМИНИ и минерали.
  • 3000 мг Л-Карнитин по порција
  • БЕЗ АСПАРТАМ И БЕЗ ШЕЌЕР
  • Со екстракт од зелен чај

    

 • L – Carnitine 100.000 500 ml

  badge_gluten_freeGluten free
  badge_lactose_freeLactose free
  badge_sugar_freeSugar free
  badge_titan_dioxid_freeTitanium dioxide free
  High dose of ready to drink liquid L-carnitine with green tea extract and vitamins.
 • Black Burn drink powder 210 g

  Black Burn – додаток во исхраната во прав  со вкус на лубеница, со кофеин, растителни екстракти, Л-карнитин, холин, инозитол, конјугирана линоленска киселина, хидроксицитрична киселина, аминокиселини, витамини, минерали и засладувачи.

 • Thermo Fat Burner Solare Flare 300gr.

  • Екстремно термогено дејство
  • Синергетско дејство
  • Јаки состојки
  • Ви помага да ги достигнете вашите фитнес цели
 • Animal Cuts 42 packs

  За бодибилдерите, сите мускули на светот значат малку ако се обвиткани со слоеви на телесна маст. Доаѓа време кога она што е изградено и тешко заработено преку најтешките тежини и најинтензивните тренинзи, мора да му се прикаже на светот.

 • LipoLean Men-Cut Packs – 20 packs

  Safflower oil
  » Помага за зголемување на мускулната маса

  Capsicum
  » Го поддржува метаболизмот на масти и јаглени хидрати
  » Придонесува за одржување на управувањето со тежината
  » Ја поддржува термогенезата

  Salix Alba
  » Придонесува за одржување на нормална функција на зглобовите и мускулите и за зајакнување на телото

  Green Tea
  » Го поддржува метаболизмот на мастите
  » Придонесува за одржување на управувањето со тежината
  » Придонесува за заживување на телото
  » Помага во одржување на нормално ниво на гликоза и холестерол во крвта

  Citrus aurantium
  » Го поддржува метаболизмот на мастите
  » Придонесува за одржување на управувањето со тежината

  Ginger
  » Придонесува за одржување на нормална функција на зглобовите и мускулите
  » Обезбедува виталност и енергија

  Guarana
  » Го поддржува метаболизмот на мастите
  » Придонесува за одржување на управувањето со тежината
  » Придонесува за нормална физичка и ментална виталност

  Piper nigrum (BioPerine®)
  » Придонесува за нормално варење и телесна тежина

 • GreenDay® CLA 1000 90 caps.

  GreenDay® CLA 1000 е додаток на храна со 80% содржина на конјугирана линолеинска киселина.

 • Lipo 6 Black UC – 60 caps

  • Ултра концентриран согорувач на масти
  • Само една таблета
  • Помага во контрола на апетитот
  • Промовира висока енергија
  • Течни капсули со брзо дејство
 • Amix™ Carnitine 100.000

  Amix™ Carnitine 100.000 е супер концентриран Л-Карнитин во комбинација со Таурин и Б – витамини, кои придонесуваат за намалување на заморот  и го поддржуваат нормалниот енергетски метаболизам (vit. B2, B5, B6). Витаминот Б1 дополнително придонесува за нормалната функција на срцето и за нормалната психолошка функција.

 • CarniLine® 90cps.

  CarniLine® e специјализирана формула од високо квалитетен Л-карнитин и BioPerine®.

  CarniLine® е стандардизиран екстракт од овошје од Piper nigrum L (црн пипер) или  Piper longum L (долг лут пипер). Содржи 95% пиперин. Пиперинот ја зголемува природната термогена активност на телото.

 • SyneMax® 90cps.

  SyneMax® е бленд од 6 моќни состојки кои активно помагаат во поддршка на метаболизмот на масти.

  SyneMax® содржи екстракт од гуарана, екстракт од кора од бела врба, екстракт од зелен чај, екстракт од цитрус нарингин, екстракт од корен од ѓумбир, и екстракт од горчлив портокал.

Детали за нарачка

No products in the cart.

Filter Products