XFat® 2in1 Shot

80 ден

Нема на залиха

Amix™ XFat® 2in1 SHOT е одлична формула за согорување масти која што истовремено дава и енергија со глицерол GlyceroMax®, SINETROL® XPUR, L-Carnitine, CarnoSyn® – бета аланин и кофеин.

Amix™ XFat® 2in1 SHOT е одлична формула за согорување масти која што истовремено дава и енергија со глицерол GlyceroMax®, SINETROL® XPUR, L-Carnitine, CarnoSyn® – бета аланин и кофеин.

GlyceroMax® ја зголемува концентрацијата на течност во крвта и ткивото во телото (хиперхидратација), што е многу корисно за бодибилдерите и спортистите за издржливост.

CarnoSyn®  е патентирана форма на бета-аланин. Тоа е не-есенцијална амино киселина која се наоѓа во човечкото тело, концентрирана во мускулите и мозочните ткива. Бета аланинот го поддржува создавањето на карнозин во мускулите, кој учествува во регенерацијата на целиот организам. Помага при несоница и го подобрува квалитетот на сонот.

Општо познато е дека L-Carnitine е вклучен во метаболизмот на масни киселини и ги таргетира главните причини за целулитот.

Caffeine помага да се зголеми будноста, да се подобри концентрацијата и придонесува за зголемување на капацитетот на издржливост.

Препорачана доза: Максималната дневна доза е 1 ампула (60 ml) за лица до 85 kg телесна тежина и 2 ампули (120 ml) за лица над 85 kg телесна тежина. Земете го прибл. 15 минути пред физичка активност. Не ја надминувајте максималната дневна доза.

Нутритивни вредности во 1 доза: Л-Карнитин 1500 mg; CarnoSyn® бета аланин 1500 mg ; GlyceroMax® – Глицерол во прав 65 % 1000 mg ;SINETROL® XPUR EZ 700 mg  Екстракти од портокал (Citrus sinensis L. Osbeck) Екстракт од грејпфрут (Citrus paradisi L.) Екстракт од семе од гуарана (Paullinia cupana Kunth); Безводен кофеин 150 mg.

Состав: прочистена вода, CarnoSyn® бета аланин, Л-карнитин база, GlyceroMax® – g лицерол во прав 65 % GlyceroMax®, SINETROL® XPUR EZ (екстракт од грејпфрут /Citrus paradisi L./, регулатор на киселост: екстракт од лимонска киселина / гварана сетринска киселина, Paullinia cupana Kunth/, арома, екстракти од портокал /Citrus sinensis L. Osbeck/, малтодекстрин); агенс за закиселување: фосфорна киселина; кофеин, средства за зачувување: калиум сорбат, натриум бензоат; арома, стабилизатор: ксантан; засладувач: сукралоза; боја: бета-каротен.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја и школки.Предупредување: Ограничете ја употребата на лекови, храна или пијалоци што содржат кофеин додека го земате овој производ бидејќи премногу кофеин може да предизвика нервоза, раздразливост, несоница и повремено забрзано чукање на срцето. Не го користете овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза!Пред конзумирање на овој додаток на исхрана треба да се консултирате со вашиот лекар. Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Main Menu

XFat® 2in1 Shot

80 ден