Boogieman Shot – 100 ml

80 ден100 ден (-20%)

Boogieman Shot. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Содржи кофеин. Не се препорачува за деца и бремени жени (200 mg во дневна доза – 50 ml).   Формула за пред тренинг. Boogieman Shot e дизајниран за професионални спортисти. Препорачаната дневна доза е 50 ml.

Clear
SKU: N/A Катеорија:

Boogieman Shot. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Содржи кофеин. Не се препорачува за деца и бремени жени (200 mg во дневна доза – 50 ml).   Формула за пред тренинг. Boogieman Shot e дизајниран за професионални спортисти. Препорачаната дневна доза е 50 ml.

Препорачана употреба: Едно сервирање од производот – 50 Ml (1/2 шише) испијте 30 минути пред тренинг. Земете едно сервирање дневно. Внимание: Не земајте пред спиење.

Состав: вода; бета-аланин; таурин; Л-аргинин алфакетоглутарат (AAKG); Л-цитрулин малат; безводен кофеин, инозитол; регулатор на киселост – натриум цитрат; ароми; малтодекстрин; засладувачи – ацесулфам К, сукралоза, неотам; конзерванси – калиум сорбат, натриум бензоат.

 

Активни состојки
Количина во порција 50 ml*
Бета-Аланин 2500,00 mg
Таурин 1000,00 mg
Л-аргинин алфакетоглутарат (AAKG) 1000,00 mg
    од кој Л-Аргинин 650,00 mg
L-цитрулин малат 1000,00 mg
    од кој L-цитрулин 560,00 mg
Безводен кофеин 200,00 mg
Инозитол 100,00 mg

*Дневна доза од производот.

 

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Не го користете производот доколку имате проблеми со циркулација или сте осетливи на кофеин. Не комбинирајте со алкохол! Една доза од бета аланин во количина поголема од 800 mg може да предизвика чувство на пецкање и вкочанетост. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се препорачани.

Начин на чување: Чувајте го производот во добро затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

 

Дополнителни информации

Вкус

Grapefruit Limeta, Tropical

Main Menu

Boogieman Shot – 100 ml

80 ден100 ден (-20%)

Додади во кошничка