Black Burn 90 caps

1,790 ден1,990 ден (-10%)

На залиха

Black Burn – додаток во исхраната во капсули со кофеин, растителни екстракти, холин, инозитол, конјугирана линоленска киселина, хидроксицитрична киселина, аминокиселини, витамини и минерали

Катеорија:

Black Burn – додаток во исхраната во капсули со кофеин, растителни екстракти, холин, инозитол, конјугирана линоленска киселина, хидроксицитрична киселина, аминокиселини, витамини и минерали

Нето маса  90 таблети

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот содржи кофеин (200 mg / 3 капсули). Не се препорачува за деца, за трудници и доилки. Не се препорачува на лица кои се осетливи на кофеин, земаат лекови или имаат здравствена проблеми.

*BioTech USA работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Состав: Л-карнитин Л-тартрат 12,4%, обвивка на капсулата [желатин, глазура (шелак), боја (железни оксиди и хидроксиди), регулатор на киселост (амониум хидроксид), регулатор на киселост (калиум хидроксид)], екстракт од семе од какао, Л-тирозин, инозитол 7,4%, холин цитрат 6,4%, екстракт од зелено кафе, екстракт од семе од гуарана (екстракт од гуарана, кофеин), агенси против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), кофеин 3,7%, конјугирана линоленска киселина во прав 3,7% [глицериди (богати со конјугирана линоленска киселина), цврсти материи од сируп од пченка, натриум казеинат (содржи млеко), агенс против згрутчување (силициум диоксид), стбилизатор (калиум фосфат)], екстракт од плод од Garcinia cambogia, Л-фенилаланин, екстракт од лист од зелен чај, екстракт од корен од Coleus forskohlii, растителен биофлавоноид (од цвет од Sophora japonica екстракт), екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale) (екстракт од глуварче, малтодекстрин), ацетил Л-карнитин 1,1%, екстракт од корен од Polygonum cuspidatum, железо фумарат, цинк оксид, Д-пантотенат, калциум, екстракт од плод од кајен пиперка, плод од црн бибер во прав, никотинска киселина, пиридоксин хидрохлорид, цијанкобаламин, птероилмоноглутаминска киселина, хром (III) хлорид, калиум јодид.

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

 

Нутритивни факти

Дневна доза: 3 капсули

Вкупно сервирања во пакувањето: 30

3 капсули %ПДВ** (3 капсули)
Екстракт од какао

-од кој теобромин

400 mg

160 mg

***
Екстракт од зелено кафе

-од кој хлорогена киселина

210 mg

105 mg

***
Екстракт од гуарана 200 mg ***
Екстракт од зелен чај

-од кој полифеноли

150 mg

57 mg

***
Екстракт од Coleus forskohlii

-од кој форсколин

90 mg

12 mg

***
Екстракт од глуварче 72,8 mg ***
Екстракт од Polygonum cuspidatum

-од кој ресвератрол

45 mg

42,8 mg

***
Црн бибер во прав 5 mg ***
Кајен пиперка во прав 4,75 mg ***
Пантотенска киселина 5,3 mg ***
Ниацин (како никотинска киселина) 4,3 mg ***
Битамин Б12 (како цијанкобаламин) 2,2 mcg 88%
Л-карнитин (од Л-карнитин Л-тартрат, ацетил Л-карнитин) 371 mg ***
Холин цитрат

-од кој холин

252 mg

86 mg

***
ЦЛА (конјугирана линоленска киселина) 90 mg ***
Екстракт од Garcinia cambogia

-од кој хидроксицитрична киселина

150 mg

90 mg

***
Растителен биофлавоноид (од Sophora japonica) 94 mg ***
Цинк 5,7 mg 57%
Витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид) 1,1 mg 79%
Хром (како хром (III) хлорид) 25 mcg 63%
Л-тирозин 300 mg ***
Кофеин

-од кофеин

-од екстракт од гуарана

-од екстракт од зелен чај

-од екстракт од зелено кафе

200 mg

150 mg

20 mg

9 mg

21 mg

***
Л-фенил аланин 150 mg
Железо (како железо фумарат) 12 mg 86%
Фолна киселина (како птероилмоноглутаминска киселина) 187 mcg 94%
Јод (како калиум јодид) 71,8 mcg 48%
**% од препорачан дневен внес за возрасни.

***Нема одреден дневен внес.

Main Menu

Black Burn 90 caps

1,790 ден1,990 ден (-10%)

Додади во кошничка