Thermo Fat Burner Solare Flare 300gr.

990 ден

На залиха

  • Екстремно термогено дејство
  • Синергетско дејство
  • Јаки состојки
  • Ви помага да ги достигнете вашите фитнес цели

Thermo Fat Burner Solare flare е одлична комбинација на биоактивни супстанции, чии резултати од соработката го зголемуваат уделот на мастите во енергетскиот метаболизам. Со користење на овој додаток ќе го забрзате намалувањето на несаканото масно ткиво.

Карактеристики на производот:

  • Го забрзува намалувањето на мастите,
  • Помага да се доближите до вашите цели преку подобрување на постигнувањата
  • Ја подобрува ефикасноста на метаболизмот на масните киселини преку споделување на мастите како извор на енергија
  • Добро се апсорбира

Нутритивни факти

Во сервирање: 12 g; вкупно дози во пакувањето: 25

  Во 12 g  
Бета аланин 2500 mg
Л-Аргинин 2000 mg
Глукоманан 300 mg
Л-триптофан 250 mg
Л-цитрулин малат 250 mg
Екстракт од горчлив портокал 150 mg
Л-глутатион 50 mg
Алфа липоична киселина 50 mg
Витамин Б1 2,2 mg (200% ПДВ*)
Витамин Б2 2,8 mg (200% ПДВ*)
Ниацин (Витамин Б3) 16 mg (100% ПДВ*)
Пантотенска киселина (Витамин Б5) 12 mg (200% ПДВ*)
Витамин Б6 2,8 mg (200% ПДВ*)
Биотин (Витамин Б7) 100 μg (200% ПДВ*)
Фолна киселина (Витамин Б9) 400 μg (200% ПДВ*)
Витамин Б12 5 μg (200% ПДВ*)
Калциум 400 mg (50% ПДВ*)
Магнезиум 187,5 mg (50% ПДВ*)
Фосфор 210 mg (30% ПДВ*)
Натриум 300 mg
Калиум 300 mg (15% ПДВ*)
Хлорид 120 mg (15% ПДВ*)

*% од препорачано дневно внасување

Состав: Минерали: (натриум цитрат, калциумови соли на ортофосфорна киселина, магнезиум карбонат, калиум цитрат, калиум хлорид), бета-аланин, Л-аргинин, регулатор на киселост: лимонска киселина, инулин, глукоманан, Л-цитрулин малат, Л-триптофан, екстракт од плод од горчлив портокал (Citrus aurantium), L- глутатион, алфа-липоична киселина, ароми, витамини: (тиамин мононитрат, рибофлавин, никотинамид, калциум Д-пантотенат, пиридоксин хидрохлорид, птероилмоноглутаминска киселина, цијанокобаламин, Д-биотин), засладувачи: ацесулфам К, сукралоза, боја: хинолин жолта. Бојата хинолин жолта може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Информации за алергени: Може да содржи житарки (глутен), соја, млеко.

 Рок на употреба: означено на пакувањето.

 Препораки за складирање: Чувајте на собна температура, на суво место во затворено пакување. Чувајте надвор од дофат на деца!

Thermo Burner Solar Flare содржи аминокиселини, глукоманан, Л-глутатион, алфа липоична киселина, екстракт од горчлив портокал, Б-витамини и минерали.

Инструкции за употреба: Растворите 1 порција (12 g – 1 рамен дозер) во 300 ml вода. Земете еднаш дневно, пред спиење. Пакувањето содржи дозер. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

 

 

Дополнителни информации

Вкус

Lemon Lime, Watermelon

Main Menu

Thermo Fat Burner Solare Flare 300gr.