Black Burn drink powder 210 g

1,790 ден

На залиха

Black Burn – додаток во исхраната во прав  со вкус на лубеница, со кофеин, растителни екстракти, Л-карнитин, холин, инозитол, конјугирана линоленска киселина, хидроксицитрична киселина, аминокиселини, витамини, минерали и засладувачи.

Состав: инулин, Л-карнитин Л-тартрат 17,1%, арома, Л-тирозин, конјугирана линоленска киселина во прав 7,1% [глицериди (богати со конјугирана линоленска киселина), цврсти материи од сируп од пченка, натриум казеинат (содржи млеко), агенс против згрутчување (силициум диоксид), стбилизатор (калиум фосфат)], екстракт од семе од какао (Theobroma cacao), киселина (лимонска киселина), ацетил-Л-карнитин 4,3%, инозитол 4,3%, холин цитрат 3,7%, екстракт од семе од зелено кафе, екстракт од семе од гуарана (Paullinia cupana) (екстракт од гуарана, кофеин), кофеин 2,1%, екстракт од плод од Garcinia cambogia, екстракт од лист од зелен чај (Camellia sinensis), екстракт од корен од Coleus forskohlii, растителни биофлавоноиди [од екстракт од цвет на јапонско дрво (Sophora japonica)], екстракт од корен од глуварче (Taraxacum officinale) (екстракт од глуварче, малтодекстрин), засладувач (сукралоза), агенси против згуртчување (силициум диоксид, магнезиумови соли на масни киселини), екстракт од корен од Polygonum cuspidatum, железо фумарат, цинк оксид, Д-пантотенат, калциум, никотинска киселина, боја (Allura Red AC)3, пиридоксин хидрохлорид, цијанкобаламин, птероилмоноглутаминска киселина, хром (III) хлорид, калиум јодид. 3Бојата Allura Red AC: може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

 

Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

 

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот содржи кофеин (200 mg / сервирање; 66,7 mg / 100 ml готов производ). Не се препорачува лица под 18 години, за трудници и доилки. Не се препорачува на лица кои се осетливи на кофеин, земаат лекови или имаат здравствена проблеми.  Рок на употреба (ден/месец/година): означено во белото поле на пакувањето (LOT/EXP). Чувајте во добро затворено пакување, на ладно, суво место. По отворањето, не ја фрлајте кесичката со силиконски топчиња!

 

*BioTech USA работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

 

Нутритивни факти

Дневна доза: 7 g

Вкупно сервирања во пакувањето: 30

Во 7 g %ПДВ** (7 g)
Екстракт од зелено кафе

-од кој хлорогена киселина

210 mg

105 mg

***
Екстракт од лист од зелен чај

-од кој полифеноли

150 mg

57 mg

***
Екстракт од гуарана 200 mg ***
Екстракт од какао

-од кој теобромин

400 mg

160 mg

***
Екстракт од Coleus forskohlii

-од кој форсколин

90 mg

12 mg

***
Екстракт од Garcinia cambogia

-од кој хидроксицитрична киселина

150 mg

90 mg

***
Кофеин

-од кофеин

-од екстракт од гуарана

-од екстракт од зелен чај

-од екстракт од зелено кафе

200 mg

150 mg

20 mg

9 mg

21 mg

***
Л-карнитин (од Л-карнитин Л-тартрат, ацетил Л-карнитин) 1020 mg ***
Холин цитрат

-од кој холин

252 mg

87 mg

***
ЦЛА (конјугирана линоленска киселина) 300 mg ***
Л-тирозин 500 mg ***
Растителен биофлавоноид [од екстракт од цвет на Sophora japonica] 94 mg ***
Инозитол 300 mg ***
Екстракт од корен од глуварче 73 mg ***
екстракт од Polygonum cuspidatum

-од кој ресвератрол

45 mg

43 mg

***
Инулин 1272 mg ***
Пантотенска киселина 3,9 mg 65%
Ниацин (како никотинска киселина) 3,2 mg 20%
Витамин  Б6 (како пиридоксин хидрохлорид) 0,79 mg 56%
Фолна киселина (како птероилмоноглутаминска киселина) 138 mcg 69%
Битамин Б12 (како цијанкобаламин) 1,6 mcg 64%
Железо (како железо фумарат) 9,9 mg 71%
Цинк 4,2 mg 42%
Јод (како калиум јодод) 53,3 mcg 36%
Хром (како хром (III) хлорид) 19 mcg 48%
**% од препорачан дневен внес за возрасни.

***Нема одреден дневен внес.

Дополнителни информации

Вкус

Watermelon, Passion fruit

Main Menu