GreenDay® CLA 1000 90 caps.

790 ден

На залиха

GreenDay® CLA 1000 е додаток на храна со 80% содржина на конјугирана линолеинска киселина.

GreenDay® CLA 1000 е додаток на храна со 80% содржина на конјугирана линолеинска киселина.

Конјугирана линолеинска киселина (CLA) е природна група на деривати на линолеинска киселина кои се наоѓаат во говедско месо, млечни производи (како резултат на нецелосна биохидрогенизација на румените) и растителни масла (сончоглед и шафран). Терминот конјугирана линолеинска киселина (CLA) се однесува на збирка на позициони и геометриски изомери на линолова киселина со конјугирани двојни врски.

CLA е природна омега-6 масна киселина и не може да се произведе од телото и затоа мора да се консумира преку вашата исхрана. Нашите мек гел капсули обезбедуваат брз  извор на CLA масло за вашата исхрана, овозможувајќи ви да ги интегрирате во вашата програма за обука додека се залагате за напредок.

Препорачана употреба: Земете една капсула дневно, препорачливо со оброк. Испијте со поголемо количество вода.

Активни состојки: Количество во сервирање: ЦЛА (конјугирана линоленска киселина) 1 000 mg

Состав: конјугирана линоленска киселина (oд масло од шафран), желатинска капсула (направена од чист желатин, згуснувач: глицерол, вода) .

Предупредување за алергии: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки.

Внимание: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на овој додаток во исхраната, консултирајте се со вашиот лекар. Чувајте на температура до 25°C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба илискладирање. Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

GreenDay® CLA 1000 90 caps.