MicelleHD® Casein 1600gr

3,490 ден

  • Најбавен и највкусен казеин на Амикс
  • Се вари уште побавно од казеинот
  • Трајна испорака на амино киселина помеѓу оброците и пред спиење
  • Ниско ниво на маснотии
  • Богат со протеини
  • Одличен извор на калциум и фосфор
  • Со Suntheanine® и AminoGEN®
  • Со PepForm ™ Глутамински пептиди
  • Протеази примарни за варење на протеини
  • Поддршка против катаболички мускули
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Казеинот Amix ™ MicelleHD® е на врвот на нашата палета на протеини кои се варат бавно. Со користење на патентната технологија Micelle XL,, ги комбиниравме молекулите на мицеларен казеин во структура што е приближно тројно поголема од просечната големина. Овие џиновски молекули со супер големина-мицелите формираат ултра-дебел гел за кој се потребни неколку часа за да се свари и апсорбира, обезбедувајќи испорака на аминокиселини со продолжено ослободување за трајна потпора на мускулите.3

Секоја порција Amix ™ MicelleHD® Casein, исто така, дава релаксирачки својства на L-Theanine за да ви помогне да го искористите максимумот од вашето закрепнување после тренинг. Ова го прави Amix ™ MicelleHD® Casein совршен придружник на протеини за употреба помеѓу оброци или како додаток за ноќно време, кога традиционално мускулот би бил во катаболна состојба.

Препорачана доза: Измешајте 2 мерици (40 g) со 200-300 ml вода или млеко и земете го пред спиење или помеѓу оброците. Дневната доза е 2-3 порции.

Состојки: преструктуиран Мицеларен казеин /од млеко /, л-глутамин, какао во прав (само во вкусови на чоколадо), Pepform ™ Глутамински пептиди (пептиди од сурутка /од млеко /, Л-глутамин), л-теанин (Suntheanine®), арома, боја: (вкус на млеко ванила – куркумин, вкус на јагода -јогурт – екстракт од цвекло); Патентирана мешавина на протеаза AminoGen® (малтодекстрин, протеаза), емулгатор: соја лецитин; засладувачи: сукралоза и ацесулфам К.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од јајца, глутен, школки, ореви и кикирики.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте го подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25 ° C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкус

Milk Vanilla, Double Dutch Chocolate

Main Menu