100% Pure Whey 4000 g

6,190 ден

На залиха

–       Без шеќер –       Без глутен –       Без палмино масло –       Без конзерванс
Катеорија:

Протеински напиток во прав со вкус на чоколадо, со протеински концентрат и изолат од сурутка, глутамин, аминокиселини со разгранет ланец, бромелин и засладувачи

Збогатена храна

 

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање (28 g = 1 рамен дозер = 2 полни супени лажици) од производот со 250 ml вода во шејкер. Во деновите кога имате тренинг земете 1 сервирање во рок од 45 минути по тренинг и уште едно сервирање меѓу оброци. Во деновите кога одморате, земете 1 сервирање наутро и 1 сервирање навечер.

 

Состав: инстант протеини од сурутка 84% {протеински концентрат од сурутка [емулгатор: лецитин], протеински излат од сурутка [емулгатор: лецитин (соја)]}, какао во прав со намалена масленост, Л-глутамин 4,6%, ароми, згуснувач (целулозна гума), Л-аргинин, сол, Л-леуцин 0,2%, засладувач (сукралоза), Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, бромелин во прав 0,04%.

Произведено во погон во кој се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

 

–       Без шеќер –       Без глутен –       Без палмино масло –       Без конзерванс

Просечни нутритивни факти | Сервирање: 28 g | Вкупно сервирања во пакувањето: 1 / 16 / 35 / 81 / 142

Дневна доза: 2 сервирања (56 g)

  во 100 g РВ** (100 g) во 28 g во 56 g
Енергија 1606 kJ / 380 kcal 19% 450 kJ / 106 kcal 899 kJ / 213 kcal
Масти 6,5 g 9% 1,8 g 3,7 g
   Од кои заситени 2,3 g 11% 0,6 g 1,3 g
Јаглехидрати 6,1 g 2% 1,7 g 3,4 g
    Од кои шеќери 3,5 g 4% 1,0 g 2,0 g
Протеини 73 g 147% 21 g 41 g
Сол 1,1 g 18% 0,30 g 0,59 g

**Референтна вредност за просечно возрасно лице (8400 kJ / 2000 kcal).

Без додаден шеќер. Содржи природни шеќери. Без глутен според регулативата на ЕУ.

 

Просечно количество на аминокиселини во 1 сервирање (28 g)

Есенцијални аминокиселини Условноесенцијални аминокиселини Неесенцијални аминокиселини
Хистидин 361 mg Аргинин 728 mg Аланин 921 mg
Изолеуцин* 1136 mg Цистеин 613 mg Аспартамска киселина 2058 mg
Леуцин* 2092 mg Глутамин и глутамична киселина 4689 mg Глицин 345 mg
Лизин 1767 mg Пролин 1063 mg Серин 914 mg
Метионин 452 mg Тирозин 572 mg
Фениаланин 614 mg
Треонин 1244 mg
Триптофан 329 mg
Валин 1100 mg
  9095 mg   7665 mg   4238 mg

*Вкупно аминокиселини со разгранет ланец: 4328 mg

Main Menu

100% Pure Whey 4000 g