Azgard Protein Matrix 3000gr.

3,490 ден

Нема на залиха

  • Една дозерка протеин Azgard Nutrition Matrix содржи 24 грама протеин, првенствено од изолат од протеин од сурутка, ултра-филтриран концентрат од протеин од сурутка и млечен протеин, со совршена количина од 8 грама јаглехидрати и 1,1 грам масти!
  • Секоја дозерка протеин Azgard Nutrition Matrix содржи истражувачка докажана доза на EAA.
  • Секоја доза обезбедува 6,6 g BCAAS и 4,7 g глутамин како важен претходник во телото.
  • Секој вкус на протеинот Azgard Nutrition Matrix победи во директни тестови за вкус од трети лица против водечките конкуренти.
Катеорија:

Од што е направена протеинската матрица на Azgard Nutrition?

Протеинската матрица на Azgard Nutrition има многу високи нивоа на аминокиселини со разгранет ланец и есенцијални амино киселини, сооднос на ефикасност на протеините, како и биолошка вредност.

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски.

Диететските протеини се извор на аминокиселини во човечкото тело. Некои од овие амино киселини се есенцијални, па затоа мораме да ги консумираме со нашата храна. Протеинот добиен од говедското млеко е одличен извор на есенцијални амино киселини.

За нормална дневна исхрана од 2000 kcal, препорачаниот внес на протеини е 50 g/ден, додека за вежбање со тегови, препорачаниот внес е 2 g на телесна тежина. Ова е 200 g протеин за спортист кој тежи 100 kg.

Инструкции за употреба: додадете 1 дозер (38 g) во 250 ml вода или млеко. Добро измешајте. Совет: Производот може да го користите за подготовка на одличен лесен појадок. Само измешајте 50-100 g (во зависност од Вашите потреби) овесна каша со 1 дозер од 100% Protein Matrix со вашиот омилен вкус.

Сервирање: 1 порција (38 g); вкупно дози во пакувањето: 1 / 79 Нутритивни факти Во порција (38 g) *РВ% / 38 g Енергија 585 kJ / 138 kcal 6,9%;Масти 1,3 g 1,9%; Од кои заситени 0,91 g 4,6%; Јаглехидрати 7,2 g 2,9%; Од кои шеќери 5,3 g 5,9% ;Протеини 24 g 49%;Сол 0,25 g 4,1%.*% од референтен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal). Состав: протеинска мешавина [инстант протеински концентрат од сурутка (од млеко), обезмастено млеко во прав, инстант протеински изолат од сурутка (од млеко), мешавина од аминокиселини (Л-глутамин, Л-изолеуцин, Л-леуцин, Л-валин)], малтодекстрин, арома, какао во прав, боја (карамел), засладувач (сукралоза), сол.

Информации за алергени: Содржи млеко. Може да содржи соја, јајца, јатки.

Внимание: Не ја надминувајтепрепорачаната дневна доза. Користете како дел од разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Препораки за складирање: Чувајте во добро затворено пакување на температура од 5-30оС. Чувајте подалеку од директен извор на топлина, влага исончева светлина. По отворање користете во рок од 6 месеци. Рок на употреба: означено на пакувањето.

Дополнителни информации

Вкус

Triple Chocolate, Banana Split, Chocolate – Coconut

Main Menu

Azgard Protein Matrix 3000gr.

3,490 ден