Anabolic Whey+ 2kg

2,890 ден3,190 ден (-9%)

На залиха

  • Висококвалитетен протеин добиен со процесот CFM (Cross-Flow Microfiltration) за да се добие најчист протеин.
  • Дури 24,6 g протеин во доза.
  • Додадени се 5 најквалитетни ензими за подобра апсорпција на протеините во нашето тело.
  • Не содржи глутен.
Катеорија:

Од Nutritions Tech доаѓа одличен протеин Anabolic Whey + кој досега можете да го најдете во неколку одлични вкусови: темно чоколадо, темни колачиња, рафаело, ванила, јагода ,шумски бобинки и чизкејк од орео!

Овој протеин од сурутка е посебен по тоа што неговата текстура во прав е таква што лесно се меша во течност – било да е млеко (растително или животинско) или вода! Исто така, има многу интензивен мирис кој целосно одговара на вкусот на самиот протеин.

Anabolic Whey + е еден од најквалитетните протеини бидејќи една дозерка содржи дури 24,6 g протеин, 6 g BCAA и 4,5 g глутамин. Кој вкус и да го одберете, нема да погрешите.

Инструкции за употреба: измешајте 1 дозер (35 g) во 250 ml ладна за да добиете вкусен протеинскишејк. Како
додаток на исхраната, земете едно сервирање дневно. Ви деновите кога имате тренинг: земете 1 сервирање, 30 минути после вежбање. Во деновите кога немате тренинг: земете 1 сервирање наутро, по станување.

Нутритивни факти во сервирање: 1 порција (35 g); *РВ% / 35 g. Енергија 583,7 kcal / 139,64 kJ 6%;Масти 0,74 g -Од кои заситени 0,50 g 0,96%;Јаглехидрати 8,59 g 0,25%;Од кои шеќери 3,98 g 0,18%;Влакна 0,29 g ;Протеини 24,64 g 56%;Сол 0,06 g 9,8%; DigeZyme® 6,3 mg .*% од референтен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Дополнителни информации

Вкус

Wild berries

Main Menu

2,890 ден3,190 ден (-9%)

Додади во кошничка