IsoHD 90 CFM Protein 800gr

1,790 ден

На залиха

  • Протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  • Протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  • Со LactoSpore™ пробиотици
  • Со PepForm™ Triple-Matrix и  AminoGen® ензими
  • Одлична растворливост
  • Без аспартам
Категории: ,

IsoHD® 90 CFM Protein е нов одличен протеински додаток во исхраната дизајниран и развиен од Amix®. Содржи инстантзиран CFM® протеински изолат од сурутка со протеински фракции. Овој 100% протеин од сурутка е дополнително поддржан од високи дози на Л-Глутамин,PepForm™ Triple-Matrix, AminoGen® ензими и  LactoSpore™ пробиотици.

Состојки: инстант CFM® протеински изолат  од сурутка/од млеко /со протеински фракции (Бета-Лактоглобулин, Алфа-Лактоглобулин, Серумски Албумин, Имуноглобулин, Гликомакропептид, Лактоферин, Лактопероксидаза), инстантзиран протеински изолат од сурутка /од млеко /, л-глаута,   какао во прав (само во вкусови на чоколадо), PepForm ™ Triple-Matrix (пептиди PepForm®-L-Leucine [пептиди од сурутка /од млеко /, пептиди L-леуцин, L-леуцин], пептиди PepForm®-BCAA [пептиди од сурутка /од млеко /, Пептиди БЦАА, Л-леуцин, Л-изолеуцин, Л-валин], пептиди Пеп-Форм®-Триптофан [пептиди од сурутка /од млеко /, Л-Триптофан пептиди, Л-Триптофан]); арома, боја: куркумин (само за вкус на млечна ванила); стабилизатор:  гуар гума,  емулгатор: соја лецитин; натриум хлорид, Патентирана мешавина на протеаза AminoGen® (малтодекстрин, протеаза), засладувачи: сукралоза и ацесулфам К; LactoSpore ™ (Bacillus coagulans, малтодекстрин).

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, школки, ореви и кикирики.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте го подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25 ° C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

 

Дополнителни информации

Вкус

Double Dutch Chocolate, Double White Chocolate, Milk Vanilla

Main Menu