Lorenzo Performance Long Sleeve – Black

2,390 ден

  • Slim fit
  • Растегливи ткаенини
  • Раглан ракави
  • Дупки за палци
  • Мрежести делови
Clear
SKU: N/A Категории: ,

Прифатете се каков предизвик со Lorenzo Performance Long Sleeve. Оваа маичка со долг ракав е дизајниран да ве покрие и за време на тренинзите во теретана во затворен простор и за тренинзите на отворено. Маичката со долг ракав е изработена од еластични ткаенини и има раглан ракави, што ви дава доволно простор за движење за време на тренинзите. Маичката со долг ракав Lorenzo Performance исто така го одржува вашето тело топло кога сте надвор. Горниот дел што ја отстранува потта има тенок фит и ја нагласува вашата фигура. Рамената и страните се со мрежа што овозможува дополнителна вентилација. Благодарение на дупките за палците, ракавите остануваат на своето место. Завршено со брендирање Gorilla Wear и на градите и на раката. Комплетирајте го вашиот аутфит со нашите машки хулахопки.

Материјал: 85% полиестер, 15% еластин.

Дополнителни информации

Големина

L, XL, XXL, М

Main Menu

Lorenzo Performance Long Sleeve - Black