Cellucor C4 Ultimate New 20 servings

2,290 ден

Clear
SKU: N/A Катеорија:

Ви го претставуваме НОВИОТ И ПОДОБРЕН C4 Ultimate!

Нутритивни информации во 1 мерица – доза (12,7 g) витамин Б6: 0,21 mg (15%*); витамин Б12: 1,3 mсg (52%*); калиум: 300 mg (15%*); магнезиум: 60 mg (16%*); натриум: 240 mg; Л-цитрулин малат: 3500 mg; бета аланин: 2400 mg; триметил глицин: 625 mg; Л-тирозин: 250 mg; кофеин: 150 mg; холин: 100 mg; CereBoostTM: 100 mg; EnXtra®: 75 mg; AstraGin®: 17,5 mg. *% oд референтна вредност.

Дополнителни состојки: регулатори на киселост (лимонска киселина, млечна киселина), ароми, агенси против згрутчување (силициум диоксид, калциум силикат), натриум хлорид, засладувач (сукралоза), бои (цвекло црвена и бета каротен).

Внимание: Не ја надминувjате препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната служат како замена за разновидна исхрана. Чувајте подалеку од мали деца. Содржи кофеин (150 mg во дневна доза). Не се препорачува за деца и жени во период на бременост и лактација. Рок на траење: означено на пак.

Дополнителни информации

Вкус

Lemon Twist, Tutti Frutti

Main Menu

Cellucor C4 Ultimate New 20 servings