Creatine Ethyl Ester 350cps.

1,990 ден

На залиха

  • Ја зголемува чистата мускулна маса
  • Ја зголемува силата и моќта
  • Интензивни пумпи и васкуларност
  • Поголема издржливост
  • Побрзо закрепнување
Категории: ,

Amix CEE Creatine Ethyl Ester HCL (CEE) е креатин монохидрат со прикачен естер. Естрите се органски соединенија кои се формираат со естерификација – реакција помеѓу карбоксилна киселина и алкохол. Креатинот ги зголемува физичките перформанси во краткотрајни, високоинтензивни физички вежби. Корисниот ефект се добива со дневен внес од 3 g креатин.

Препорачана употреба: Земете 5 капсули дневно. Земете едно сервирање (5 капсули) со 300-500 ml вода, 30 минути пред тренинг. Продолжете со пиење вода во текот на тренингот.

Сервирање: 5 капсули Вкупно сервирања во пакувањето:  25 / 70

Активни состојки во сервирање: Креатин Етил Естер HCl 3000 mg CRT-ss (Систем за поддршка на технологија за контролирано ослободување) Methocel® (Микро-полимерни целулозни етери на хидрофилни матрични системи).

Состав: креатин етил естер хидрохлорид, желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, боја: титаниум диоксид), стабилизатор: хидроксипропил метилцелулоза Methocel®, средства против стврднување: магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен и школки.

Methocel® е регистрирана трговска марка на Dow Chemical Company.

Внимание: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на производот, консултирајте се со Вашиот лекар. Чувајте на температура до 25°C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот на одговара за оштетувања предизвикани од неправилна употреба или складирање на производот. Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Creatine Ethyl Ester 350cps.