Instant Competition Color Mousse Top Coat – 207ml

2,000 ден

На залиха

✓ НЕ ОСТАВА ФЛЕКИ
✓ РАМНОМЕРНО ПОКРИВАЊЕ
✓ БРЗО СУШЕЊЕ
✓ НЕМА ДА СЕ ПРЕЛИЕ ВО ЗЕЛЕНА, ПОРТОКАЛОВА, ЦРВЕНА ИЛИ ВИОЛЕТОВА БОЈА

Катеорија:

Овој ултра-темен бронзен мус обезбедува темна, махагони боја која е совршена за сите натпревари. Формулата Competition Color® обезбедува совршена боја без флеки. Лесен за употреба, брзо се суши, рамномерно избледува.

Пената во боја на Instant Competition е идеална за натпреварувачи, фитнес модели, актери, актерки и секој кој сака да има прекрасно темен инстантен тен.

Instant Competition Color Mousse ви ја гарантира врвната натпреварувачка боја која може да се користи и за моделирање, фотографирање и снимање.

Примена: ПРЕД УПОТРЕБА ДОБРО протресете. Нанесете директно на чиста, сува кожа со апликатор, еден по еден дел од телото. Истурете голема количина директно на апликаторот и втријте директно на кожата со кружни движења. Поделете рамномерно. Оставете ја бојата да се исуши пред директен контакт со облека или вода.

Предупредување: Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите, усните или мукозните мембрани. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со многу вода. Прекинете ја употребата ако се појави иритација. Овој производ не содржи крема за сончање и не штити од изгореници. Повтореното изложување на незаштитена кожа за време на сончањето може да го зголеми ризикот од стареење на кожата, рак на кожата и други штетни ефекти врз кожата, дури и ако не изгорите. Се чува вон дофат на деца.

Состав: Вода,пропилен гликол, дихидроксиацетон, феноксиетанол, CI 42090 (Сино 1), CI 19140 (жолта 5), Cl 17200 (црвена 33), натриум лаурил сулфат, 40xylheil, CI 42090 (Сино 1)

Main Menu

Instant Competition Color Mousse Top Coat - 207ml