L-Glutamine 120caps.

890 ден

На залиха

Л-глутаминот е најзастапената аминокиселина во телото, која опфаќа повеќе од 60% од слободниот базен на аминокиселини во скелетните мускули и повеќе од 20% од вкупните циркулирачки амино киселини. Амино киселината Л-глутамин е градежен блок на протеинот, кој придонесува за раст и одржување на мускулната маса.

Препорачана употреба: Земете 6 капсули дневно 30-60 минути пред физичка активност со многу вода.

Нутритивна вредност во доза ( 6 капсули): Л- Глутамин 4800 мг.

Состојки: Глутамин, желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, боја: титаниум диоксид), стабилизатор: хидроксипропилметилцелулоза Methocel®, агенси протеив згрутчување: магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Рок на употреба: втиснат на пакувањето. Чувајте го на температура што не надминува 25 степени, на суво, ладно место, надвор од сончева светлина.

Предупредување: Продуктот не смеат да го користат бремени жени, доилки и деца. Чувајте подалеку од дофат на деца! Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Производот не смее да се користи како замена за за разновидна и балансирана исхрана. Предупредување за алергии: продуктот е произведен со апаратура со која што се процесираат: млеко, јајца, соја и школки.

Main Menu

L-Glutamine 120caps.