Mass XXL 1000gr

850 ден

Нема на залиха

Комплетна анаболична формула за зголемување на тежина !

  • Рапидено зголемување на мускулна маса
  • Различни форми на јагленихидрати
  • 100% Сурутка протеин + Витамински комплекс
  • Јаглехидратен и Протеински Комплекс
Катеорија: Ознака

КОМПЛЕТНА ФОРМУЛА ЗА СТЕКНУВАЊЕ НА МАСА

52,0 г                           13,3 г                       0,9 г

ЈАГЛЕХИДРАТИ         ПРОТЕИНИ               МАСТИ

ВО ЕДНА ПОРЦИЈА – 70 г

Јаглехидратни и протеински додатоци

ВИСОКО-ЕНЕРГЕТСКА ФОРМУЛА НА ЈАГЛЕХИДРАТИ И ПРОТЕИНИ ОД СУРУТКА. ПРЕХРАНБЕНИ ПРОИЗВОДИ ЗА ПОСЕБНА НУТРИТИВНА УПОТРЕБА.

Хранлива вредност 280 g 100 g 70g
Енергетска вредност 4574 кЈ/ 

1077 kcal

1634 кЈ/ 

385 kcal

1144 кЈ/ 

269 kcal (13%*)

Масти 3,61 g 1,29 g 0,90 g ( 1%*)
од кои заситени масни киселини 1,82 g 0,65 g 0,46 g(2%*)
Јаглехидрати 207,95 g 74,27 g 51,99 g
Од кои шеќери 64,12 g 22,90 g 16,03 g (18%*)
Протеини 53,27 g 19,03 g 13,32 g(27%*)
Сол 5,18 g 1,85 g 1,30g (22%*)
Активни состојки      
Малтодекстрин 159,32 g 56,90 g 39,83 g
Концентрат на протеин од сурутка 66,64 g 23,80 g 16,66 g
Декстроза 30,71 g 10,97 g 7,68 g
Витамин Ц 56,00 mg 20,00 mg 14,00mg(18%*)
Ниацин 11,20 mg 4,00 mg 2,80mg(18%*)
Витамин Е 8,40 mg 3,00 mg 2,10 mg (18%*)
Пантотенска киселина 4,20 mg 1,50 mg 1,05 mg (18%*)
Витамин Б6 0,98 mg 0,35 mg 0,25 mg (18%*)
Витамин Б2 0,98 mg 0,35 mg 0,25 mg (18%*)
Витамин Б1 0,78 mg 0,28 mg 0,19 mg (18%*)
Фолна киселина 140,00 mcg 50,00 mcg 35,00 mcg (18%*)
Биотин 35,00 mcg 12,50 mcg 8,75 mcg (18%*)
Витамин Б12 1,76 mcg 0,63 mcg 0,44 mcg ( 18%*)

*Се однесува на просечно внесување кај возрасни ( 8400 кЈ/2000 кцал)

 

Состојки: малтодекстрини, протеински концентрат д сурутка (од млеко); декстроза; какао во прав за вкус на чоколадо; згуснувач: модофициран скроб (од јачмен); регулатор на киселост за вкус на јаода – лимонска киселина; арома; засладувачи – натриум цикламат, натриум захаринат; витамински комплекс [витамин Ц (Л-аскорбинска киселина); ниацин (никотинамид); витамин Е (ДЛ-алфа-токоферил ацетат); пантотенска киселина (калциум Д-пантотенат); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); витамин Б2 (рибофлавин); витамин Б1 (тиамин мононитрат); фолна киселина (птероилмоноглутамична киселина); биотин (Д-биотин); витамин Б12 (цијанкобаламин)]; боја за вкусови: банана, ванила, пинаколада и карамел-ванила – бета каротен; боја за вкус јагода: кохинеал црвена А.

 

Main Menu

Mass XXL 1000gr

850 ден