Carbojet Gain 1kg

690 ден

На залиха

CarboJet™ Gain е погоден за активни луѓе, кои имаат придобивка од мешавина од протеини и комплекс од јаглехидрати со врвен квалитет. Калориите доаѓаат од веј протеин и јаглехидрати со низок гликемиски индекс.

Категории: , Ознака

CarboJet™ Gain е специјално дизајниран карбо-протеински гејнер за зголемување на килажата и мускулната маса.

Amix™ Protein Blend се содржи од CFM® Веј Протеин Изолат, Ултрафилтриран Веј Протеин Концентрат, Обезмастен Веј Протеин и хидролизиран говедски протеин.

Amix™ CarboJet™ Matrix се содржи од Малтодекстрин, Vitargo® (јаглехидрат со ултра висока молекуларна тежина) , Palatinose® (ниско гликемиски јаглехидрати со продолжено снабдување на енергија) и високо квалитетна Фруктоза и Декстроза.

Придобивки:

  • додаток во исхраната пред и после тренинг
  • високо квалитетни јаглехидрати и протеини
  • содржи високо квалитетен CFM® Веј Протеин Изолат
  • без аспартам
  • веднаш се меша
  • деликатно и кремасто

Препорачана употреба: Помешајте една дозерка од Amix™ CarboJet™ Gain (50 г) со 200 – 250 мл безмасно млеко или вода. Земете 1-3 сервирања дневно, во зависност од вашата дневна потреба за јаглехидрати и протеини.

Main Menu

Carbojet Gain 1kg