BCAA Micro Instant Juice 400gr + 100gr Free

1,790 ден

На залиха

Хидролизирани, брзо солубилни

БЦАА микро инстант џус

Л-леуцин, л-изолеуцин, л-валин 7000 мг. во доза!

Ултра 2:1:1 однос

Нето: 400г.+100 г. гратис 

Нутритивни факти

Дозирање: 10 g. (2 мерици)                          

 

Просечни вредости                                           во 100 г.                                                во дозирање 10 г.

Eнергетска вредност                                        1300,1 kJ / 306,2 kcal         130 kJ / 30,6 kcal

Вкупно масти                                                      < 1 g.                                      < 0,1 g.

Заситени масти                                                  < 0,5 g.                                   0 g.

Вкупно јаглехидрати                                         6,1 g.                                      0,6 g.

Шеќери                                                                 < 1 g.                                      < 0,1 g.

Протеин                                                                               68,2 g.                                    6,8 g.

Сол                                                                        < 1 g.                                      < 0,1 g.

 

BCAA – Аминокиселини со разгренет ланец            70 g.                                       7 000 mg.

Инстантизиран Л-леуцин                                                35 g.                                       3 500 mg.

Инстантизиран Л-изолеуцин                         17,5 g.                                    1750 mg.

Инстантизиран Л-валин                                  17,5 g.                                    1750 mg.

Витамин Б6 – Пиридоксин хидрохлорид    25 mg.                                   2,5 mg.     (178,6% % *)

 

Состојки: Инстантизиран Л-леуцин, Инстантизиран Л-изолеуцин, Инстантизиран Л-валин, регулатор на киселост: лимонска киселина, малична киселина, натриум цитрат, згуснувач: ксантан гума, арома: сукралоза, ацесулфам-К, агенс против згрутчување: силициум диоксид, емулгатор: соја лецитин, бои: (вкусананас и лимон: куркумин, вкус овошен пунч, вишна, шумско овошје и малина лимонада: екстракт од цвекло, вкуспортокал и грејпфрут лимонада: куркумин и екстракт од цвекло; вкус зелена јаболка и лубеница:бакарни комплекси на хлорофил), пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6).

 

Хидролизирани, брзо солубилни

БЦАА микро инстант џус

Л-леуцин, л-изолеуцин, л-валин 7000 мг. во доза!

Ултра 2:1:1 однос

Нето: 400г.+100 г. гратис 

 

Амикс БЦАА Микро Инстант Џус – 

 

Амикс БЦАА Микро Инстант Џус е високо концентрирана формула на аминокиселини со разгранет ланец, без полначи, специјално дизајнирана за перфектно солубилен, вкусен и освежувачки напиток. БЦАА Микро Инстант Џус е извор на висококвалитетни супер микронизирани инстант аминокиселини со разгранет ланец во прецизен 2:1:1 однос. Аминокиселините БЦАА се градбени единици на протеините кои учествуваат во раст и одржување на мускулната маса. Комбинацијата од овие есенцијални аминокиселини (л-леуцин, л-изолеуцин и л-валин) чини приближно 33% од вкупниот мускулен протеин.

 

Бенефити:           Инстант БЦАА 2:1:1                                                          Без полначи и филери

Засилено со витамин Б6                                                 одличен вкус и брзо растворање

Без аспартам                                                                      високосолубилни

 

Препорачана доза: Измешајте 2 мерици (10 г.) со 300-400 ml. вода и испијте веднашпо физичка активност. За да го промените вкусот или слаткоста променете го количеството на вода за подготовка. Се пие веднаш по мешањето. Зенете 10 г. дневно.

 

Внимание: Не го користете производот доколку сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте дневната препорачана доза! Чувајте на температура до 25оС на суво и ладно место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не одговара за било какви штети настанати од несоодветна употреба или скалдирање, Внимание за алергии: Може да содржи траги од млеко, јајца, глутен, школки, јаткастоовошје и кикирики.

Main Menu

BCAA Micro Instant Juice 400gr + 100gr Free