Liquid Amino 1000ml – Lemon

1,590 ден

На залиха

  • 12 g комплекс на амино киселини (додадени BCAA, L-аргинин)
  • 100 mg AAKG
  • Сооднос 2:1:1 BCAA
Катеорија:

Една порција течен амино испорачува 12 грама чиста амино киселина од хидролизиран колаген и од хидроизолат од протеин од сурутка. Како и сите производи на BioTechUSA, Liquid Amino се состои од безбедни, внимателно избрани хранливи материи.

Оваа напредна течна амино колекција беше формулирана со користење на разгранети ланци (BCAA), врзани со пептиди и слободни амино киселини. Течното амино ги содржи сите есенцијални, условно есенцијални и неесенцијални амино киселини.

Состав: вода, хидролизиран колаген 29,5%, инвертен шеќер, малтодекстрин, киселина (лимонска киселина), хидролизат од протеин од сурутка 0,38%, Л-аргинин 0,25%, ароми, конзерванси (сорбинска киселина, натриум бензоат), Л-леуцин 0,05%, L -Валин 0,025%, L-Изолеуцин 0,025%, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), пиридоксин хидрохлорид, цијанокобаламин.

Main Menu

Liquid Amino 1000ml - Lemon