Caffeine Boost – 25 ml

120 ден

На залиха

  • Ампули за пиење со со кофеин, гуарана и мате чај, со засладувачи.
  • Нуди 200 мг кофеин во практична ампула и комбинира кофеин од различни извори, како што се чајот од мате и екстрактот од гуарана.
  • Со само 0,6 гр шеќер на ампула.
  • Без вештачки вкусови.

Сакате да ги зголемите концентрацијата и издржливоста без да консумирате шеќер или јаглехидрати? Тогаш треба да го пробате PowerBar кофеинот. Нуди 200 мг кофеин во практична ампула и комбинира кофеин од различни извори, како што се чајот од мате и екстрактот од гуарана. Со само 0,6 гр шеќер на ампула, тој е совршен и за тренинг сесии каде сакате да тренирате без да консумирате јаглени хидрати. Пробајте ја оваа ампула кофеин на која многу спортисти се потпираат на тренинг и натпревар.

Препорачана употреба: Максиумум 1 ампула дневно.

Нутритивни информации Во 1 ампулa (= 25 ml)
Кофеин 200 mg

Состав: вода, сок од бело грозје (концентрат), сок од портокал (концентрат), екстракт од мате чај
(Ilex paraguariensis A. St.-Hil) (1,5 %), екстракт од гуарана (Paullinia cupana Kunth, семе) (1,5%),
кофеин, киселина (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат), природни ароми, засладувачи
(натриум цикламат, ацесулфам K, сукралоза, натриум захарин).

Чувајте на ладно и суво место. Рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Caffeine Boost - 25 ml