EAA Thor Amino Complex 300gr.

990 ден

  • 15,9 mg чисти амино киселини во дневна доза
  • 8500 mg BCAA 2:1:1 во дневна доза
  • Без шеќер
Clear
SKU: N/A Катеорија:

Есенцијалните амино киселини (ЕАА) се специфична форма на аминокиселини кои телото не може да ги произведе самостојно и затоа треба или ги внесе преку исхрана или од додаток на ЕАА.

Амино киселините се градежни блокови на протеините. Без вклучување на сите девет есенцијални амино киселини, вие го ограничувате вашиот вистински потенцијал за градење мускули со тоа што не дозволувате правилна синтеза на мускулни протеини. Однесете ги вашите тренинзи, закрепнување и резултати на следното ниво со користење на огромните придобивки и карактеристики кои се наоѓаат во AZGARD Nutrition EAA.

Нутритивни факти

Во сервирање: 10 g; вкупно дози во пакувањето: 30

1 порција (10 g) 2 порции (20 g)
Л-изолеуцин 1000 mg (50%*) 2000 mg (100%*)
Л-леуцин 1950 mg (50%*) 3900 mg (100%*)
Л-лизин 1500 mg (50%*) 3000 mg (100%*)
Л-метионин 500  mg (50%*) 1000 mg (100%*)
Л-фенилаланин 750 mg (50%*) 1500 mg (100%*)
Л-треонин 750 mg (50%*) 1500 mg (100%*)
Л-триптофан 200 mg (50%*) 400 mg (100%*)
Л-валин 1300 mg (50%*) 2600 mg (100%*)

 

Состав: Л-леуцин, Л-лизин хидрохлорид, регулатор на киселост – лимонска киселина, Л-валин, Л-изолеуцин, Л-фенилаланин, Л-треонин, Л-метионин, Л-триптофан, ароми, засладувачи: сукралоза и ацесулфам К, боја – зајдисонце жолта.

 

Информации за алергени: Може да содржи житарки (глутен), соја, млеко.

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Препораки за складирање: Чувајте на собна температура, на суво место во затворено пакување. Чувајте надвор од дофат на деца!

Производот содржи целосен сет на неопходни егзогени амино киселини (Есенцијални амино киселини – EAК).

Инструкции за употреба: Растворите 10 g (1 дозер) во 250 ml вода. Земете два пати дневно. Пакувањето содржи дозер. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Бојата зајдисонце жолта може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата.

Дополнителни информации

Вкус

Orange

Main Menu