Azgard Nutrition Beta Alanine 120caps.

890 ден

Нема на залиха

  • Помага во забрзување на регенерацијата по вежбање
  • Ја зголемува издржливоста
  • Го одложува ефектот на замор
  • Го зголемува интензитетот на тренингот
Катеорија:
 Azgard Nutrition Beta Alanine е додаток во исхраната кој значително ќе го зголеми интензитетот на тренинзите и за почетници и за професионалци. Со зголемување на нивото на карнозин, Azgard Beta Alanine ќе обезбеди соодветна киселинско-базна рамнотежа во мускулите. На овој начин спортистот добива брзо зголемување на мускулната маса и ги штити мускулите од уништување како резултат на катаболички реакции. Покрај тоа, бета аланин е одговорен за зголемување на мускулната сила и издржливост, а исто така го намалува чувството на замор после вежбање.

Нутритивни факти

Во сервирање: 4 капсули; вкупно дози во пакувањето: 30

Содржина /сервирање (4 капсули)
Бета аланин 3200 mg

 

Состав: бета аланин, желатин, прочистена вода, агенси против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), боја (титаниум диоксид).

Инструкции за употреба: Земете 4 капсули дневно.

Внимание: Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Чувајте надвор од дофат на деца! Бета аланинот кај некои лица може да предизвика безопасно привремено чувство на пецкање на кожата.

 Информации за алергени: Произведено во погон каде што се користат млеко, соја, риба, јајца и јаткасти плодови.

 Препораки за складирање: Чувајте во добро затворено пакување на температура меѓу 5 и 30оС. Чувајте надвор од извор на директна топлина, влага и сончева светлина.

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

Azgard Nutrition Beta Alanine 120caps.

890 ден