100% Pure AAKG + L-arginine

990 ден

На залиха

  • 1000mg AAKG по порција
  • 2800 mg L-Аргинин по порција
  • Oсвежителен вкус на лимон
Катеорија:

Опис

L-Arginin + AAKG додаток на храна кој содржи изменета верзија на L-аргинин. Комплексот алфа-кетоглутарат ја подобрува стабилноста на L-аргинин, уверувајќи дека оваа аминокиселина работи сигурно.

Azgard Nutrition AAKG + L-аргинин лесно се апсорбираат од телото, како резултат на тоа ќе ги почувствувате неговите ефекти исклучително брзо.

AAKG + L-аргинин помага да се намали акумулацијата на млечна киселина и амонијак што може да предизвика болка во мускулите и одложено време за опоравување помеѓу тренинзите. Земањето AAKG + L-аргинин како додаток во исхраната гарантира дека се достапни соодветни количини на азотен оксид за време на тренинзите со висок интензитет, што доведува до зголемена сила, раст на мускулите и побрзо закрепнување.

AAKG + L- Аргинин

(Аргинин Алфа-Кетоглутарат) е амино киселина која е комбинирана со Алфа-Кетоглутарна киселина AAKG + L-аргинин му помага на телото да го зголеми производството на азотен оксид. Азотниот оксид е сигнална молекула која предизвикува васкуларно проширување – проширување на крвните канали за да се зголеми пумпањето на крвта. Со зголемување на волуменот на крв во мускулното ткиво добивате широк спектар на придобивки.

Нутритивни факти

Во сервирање: 6 g; вкупно дози во пакувањето: 50

ААКГ (Л-аргинин алфакетоглутарат) 1000 mg
Л-Аргинин 2800 mg

 

Состав: Л-аргинин, регулатор на киселост – лимонска киселина, Л-аргинин алфа-кетоглутарат (ААКГ), ароми, засладувач – сукралоза, боја – рибофлавини.

 

Информации за алергени: Може да содржи житарки (глутен), соја, млеко.

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Препораки за складирање: Чувајте на собна температура, на суво место во затворено пакување. Чувајте надвор од дофат на деца!

 

100% PURE L-ARGININE+AAKG е комбинација од аминокиселините Л-аргинин и Л-аргинин алфа-кетоглутарат. Производот обезбедува 1000 mg ААКГ и 2800 mg Л-аргинин.

 

Инструкции за употреба: додадете 6 g (1 рамен дозер) во 250 ml вода. Земете еднаш дневно. Пакувањето содржи дозер. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Детали за нарачка

No products in the cart.