M.A.P.® Muscle Amino Power 344gr. – Forest Fruits

1,390 ден

На залиха

» Ја оптимизира синтезата на протеини во телото
» Ја оптимизира мускулната маса
» Ја оптимизира силата на мускулите
» Ја оптимизира издржливоста на мускулите
» Поддржува побрзо закрепнување на мускулите
» Без аспартам
» Ароматизирана варијанта

Категории: ,

M.A.P. Muscle Amino Power – додаток во исхраната со засладувачи и вкус. M.A.P. Muscle Amino Power додаток на исхраната во прав кој содржи уникатни аминокиселини во високопрочистена, слободна,
кристална форма. Има одличен вкус.

Препорачана употреба: За лица со телесна маса до 80 kg: земете 1 дозер (5,7 g) дневно, 30 минути пред вежбање. За лица со телесна маса од 80 kg до 100 kg: земете 2 дозери (11,4 g) дневно, 30 минути пред вежбање. За лица со телесна маса над 100 kg: земете 2 дозери (11,4 g) дневно, 30 минути пред вежбање и 1 дозер (5,7 g) 2 часа подоцна. Земете со поголемо количество на вода. Не ја надминувајте дневната препорачана дневна доза.

Сервирање: 3 дозери (17,1 g) Вкупно сервирања во пакувањето: 20

Нутритивни факти Во 5,7 g /Во 17,1 g: Amiх M.A.P. мешавина 4 901 mg /14 700 mg; Л-леуцин 1 200 mg /3 600 mg; Л-валин 800 mg /2 400 mg;Л-лизин 667 mg / 2 000 mg;Л-изолеуцин 667 mg /2 000 mg;Л-фенилаланин 600 mg /1 800 mg;Л-треонин 500 mg /1 500 mg;Л-хистидин 233 mg/ 700 mg;Л-метионин 167 mg /500 mg;Л-триптофан 67 mg /200 mg.

Состав: Л-леуцин, Л-валин, Л-лизин хидрохлорид, Л-изолеуцин, Л-фенилаланин, регулатори на киселост: лимонска киселина и јаболкова киселина; Л-Треонин, Л-Хистидин, Л-метионин, арома, Л-триптофан, бои: кармин (само за вкус на шумско овошје), бета-каротен (само за вкус на манго-ананас); сок од цвекло, емулгатор: соја лецитин, средство против стврднување: силициум диоксид;
засладувачи: сукралоза и ацесулфам-К.

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од млеко, јајца, глутен, риба, школки, јаткасти плодови и кикирики.

Внимание: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте надвор од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Пред употреба на производот, консултирајте се со Вашиот лекар. Чувајте на температура до 25°C на ладно и суво место, подалеку од сончева светлина.Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана

Main Menu

M.A.P.® Muscle Amino Power 344gr. - Forest Fruits