Taurine 120 caps.

790 ден

На залиха

Amix™ Taurine Neurotransmitter е амино киселина во слободна форма која учествува во различни метаболички процеси. Тауринот е неесенцијална амино киселина и се наоѓа во високи концентрации во срцевиот мускул, белите крвни зрнца, скелетните мускули и централниот нервен систем.

Amix™ Taurine Neurotransmitter е амино киселина во слободна форма која учествува во различни метаболички процеси. Тауринот е неесенцијална амино киселина и се наоѓа во високи концентрации во срцевиот мускул, белите крвни зрнца, скелетните мускули и централниот нервен систем.

Употреба: Земете 1-2 капсули 20- 30 мин. пред физичка активност.

Нутритивни вредности во 1 капсула : Чист таурин 1000 мг.

Состав: таурин, желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, бои: титаниум диоксид), средства против стврднување: магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, школки, јаткасти плодови и кикирики. Предупредување: Не користете го овој производ ако сте
бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од
25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква
било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Main Menu

Taurine 120 caps.