L-Arginine 90caps.

790 ден

На залиха

Условно есенцијалната амино киселина Л-аргинин може да го зголеми производството на азотен оксид, моќен невротрансмитер кој им помага на крвните садови да се релаксираат, а со тоа ја подобрува циркулацијата.

Овој производ содржи 5286 mg на дневна порција, што придонесува за поголеми резерви на хормон за раст, намален крвен притисок, намалување на воспалението и намалување на шеќерот во крвта.

Нутритивни факти

Во сервирање: 1 капсула; вкупно дози во пакувањето: 90

Содржина /сервирање (1 капсула)
Л-аргинин 250 mg

 

Состав: Л-аргинин, желатин, прочистена вода, агенси против згрутчување (магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид), боја (титаниум диоксид).

 

Информации за алергени: Произведено во погон каде што се користат млеко, соја, риба, јајца и јаткасти плодови.

 

Инструкции за употреба: Земете 1 сервирање (1 капсула) дневно.

 

Внимание: Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Чувајте надвор од дофат на деца!

 

Препораки за складирање: Чувајте во добро затворено пакување на температура меѓу 5 и 30оС. Чувајте надвор од извор на директна топлина, влага и сончева светлина.

 

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Main Menu

L-Arginine 90caps.