PepForm® Arginine Peptides – 90 caps.

890 ден

На залиха

Категории: ,

Arginine PepForm® Peptides е додаток на исхраната кој содржи уникатна форма на L-Аргинин направен од сопствен процес кој комбинира слободна форма L-Аргинин до пептиди изолирани од свежа слатка сурутка користејќи напредни технологии за фракционирање и сепарација.

Arginine PepForm® Peptides се најочекуваниот додаток на аминокиселини на пазарот и далеку супериорни во однос на стандардниот L-Аргинин. Структурните пептиди се апсорбираат побрзо, подобро се користат и му обезбедуваат на телото најголеми ефекти од суплементацијата на аргинин. Аргининот е претходник на азотен оксид (NO), помага да се стимулира ослободувањето на хормонот за раст и ја подобрува функцијата на имунитетот.

Препорачана доза: За лица со телесна тежина до 80 kg земете половина од дозата (1 или 2 капсули во зависност од вашата телесна тежина) после тренинг и другата половина од дозата (1 или 2 капсули во зависност од вашата телесна тежина) пред спиење . Испијте со многу вода.

Состав: PepForm® Аргинински пептиди (пептиди од сурутка /од млеко/, Л-Аргинин), желатинска капсула (направена од чист желатин, вода, боја: титаниум диоксид), средство против згрутчување: магнезиум стеарат, силициум диоксид.

Сервирање: 2 капсули Вкупно сервирања во пакувањето:  45 Активни состојки во сервирање: PepForm® Аргинински пептиди 1000 mg.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

 

 

Main Menu

PepForm® Arginine Peptides - 90 caps.