EAA XPRESS (400 G)

1,290 ден

EAA Xpress – додаток на исхраната во прав за подготовка на напиток со есенцијални аминокиселини и засладувачи.

Clear
SKU: N/A Катеорија:

EAA Xpress – додаток на исхраната во прав за подготовка на напиток со есенцијални аминокиселини и засладувачи.

 Состав: Л-леуцин 16%, Л-лизин хидрохлорид 15%, ароми, киселини (млечна киселина, лимонска киселина), Л-валин 10%, Л-фенилаланин 10%, Л-изолеуцин 8%, Л-треонин 6%, Л-хистидин 4%, Л-метионин 4%, Л-триптофан 2%, засладувачи (сукралоза, ацесулфам K), бои (бакарни комплекси на хлорофили и хлорофилини, рибофлавини).

 Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и сулфур диоксид.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање (10 g – 3/4 дозер) во 400 ml вода. Земете едно сервирање дневно, 15 минути пред физичка активност. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза!

Нутритивни факти

Сервирање: 10 g (3/4 дозер)

Дневна доза: 1 сервирање (10 g)

Вкупно сервирања во пакувањето: 1; 40

Количество во сервирање 10 g
Л-леуцин 1560 mg
Л-лизин 1200 mg
Л-валин 1040 mg
Л-фенилаланин 1000 mg
Л-изолеуцин 800 mg
Л-треонин 600 mg
Л-метионин 400 mg
Л-хистидин 400 mg
Л-триптофан 160 mg

 

Без шеќер се однесува на подготвен пијалак. Без глутен согласно со ЕУ регулатива. Без лактоза: <0,1 g лактоза / 100 ml подготвен пијалак.

Дополнителни информации

Вкус

Kiwi lime, Peach ice tea

Main Menu