Thor Amino Tablets Pomegranate 350 tab.

1,190 ден

На залиха

  • 15,9 mg чисти амино киселини во дневна доза
  • 8500 mg BCAA 2:1:1 во дневна доза
  • Без шеќер
Катеорија:

Есенцијалните амино киселини (ЕАА) се специфична форма на аминокиселини кои телото не може да ги произведе самостојно и затоа треба или ги внесе преку исхрана или од додаток на ЕАА.

Амино киселините се градежни блокови на протеините. Без вклучување на сите девет есенцијални амино киселини, вие го ограничувате вашиот вистински потенцијал за градење мускули со тоа што не дозволувате правилна синтеза на мускулни протеини. Однесете ги вашите тренинзи, закрепнување и резултати на следното ниво со користење на огромните придобивки и карактеристики кои се наоѓаат во AZGARD Nutrition EAA.

Инструкции за употреба: Земете 6 таблети (1 сервирање) 1-2 пати дневно, по тренинг или меѓу оброци. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Прекумерната употреба може да има лаксативни ефекти.

Нутритивни факти

Во сервирање: 6 таблети; вкупно дози во пакувањето: 58

Нутритивни факти: 6 таблети 12 таблети 100 g
Енергија 105 kJ / 25 kcal 208 kJ / 49 kcal 978 kJ / 230 kcal
Масти <0,5 g <0,5 g 0,7 g
   Од кои заситени <0,5 g <0,5 g <0,5 g
Јаглехидрати 1,3 g 2,5 g 12 g
   Од кои шеќери <0,5 g <0,5 g 1,7 g
Влакна 0 g 0 g 0 g
Протеини 4,7 g 9,4 g 44 g
Сол 0,03 g 0,06 g 0,28 g

 

Состав: агенс за набабрување: сорбитол, протеински концентрат од сурутка (од млеко), млечен протеински концентрат, малтодекстрин, агенси против згрутчување: силициум диоксид и магнезиумови соли на масни киселини, ароми, регулатор на киселост: лимонска киселина, засладувач: сукралоза.

 

Информации за алергени: Може да содржи житарки (глутен) и соја.

 

Рок на употреба: означено на пакувањето.

 

Препораки за складирање: Чувајте на собна температура, на суво место во затворено пакување. Чувајте надвор од дофат на деца!

 

 

Main Menu

Thor Amino Tablets Pomegranate 350 tab.