Tribu-ZMA® 90 Tab

1,400 ден

На залиха

AmixTM Tribulus with ZMA® e одличен продукт во форма на таблета кој ја комбинира патентираната форма на ZMA® и традиционалната и стандардизирана билка Tribulus terrestris со 90% стероидни сапонини.

AmixTM Tribulus with ZMA® e одличен продукт во форма на таблета кој ја комбинира патентираната форма на ZMA® и традиционалната и стандардизирана билка Tribulus terrestris со 90% стероидни сапонини.

Препорачана употреба: Земете 2 таблети дневно пред спиење.

Нутритивна вредност во доза : Tribulus terrestris (со 90% стероидни сапонини) 2000мг;  ZMA® 400мг

Состојки: tribulus terrestris, ZMA® (цинк во форма на L-Monomethionine sulphate и L-Aspartate; магнезиум цитрат, магнезиум оксид, пиридоксин хидрохлорид)

Внимание: Не го користите овој производ доколку сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Чувајте подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте дневната препорачана доза. Чувајте на температура до 25 o C на суво и разладено место подалеку од сончева светлина. Производот не може да замени разновидна и балансирана исхрана. Производителот не одговара за никакви штети настанати од неправилна употреба или складирање на производот. Сериски број и рок на употреба: втиснато на пакувањето. Внимание за алергии: Производот е произведен со машини во кои што се процесираат производи кои содржат млеко, јајца, соја, глутен, школки, јаткасто овошје и кикирики.

 

 

 

Main Menu

Tribu-ZMA® 90 Tab