Creatine Monohydrate 300gr

1,190 ден

На залиха

Аmix™ Креатин Монохидрат

Креатин монохидрат е најверојатно најупотребуваниот додаток во исхраната. Креатин монохидрат е основа за создавање на креатин фосфат, кој е извор на енергија во клетките. Креатинот ги зголемува физичките перформанси и Ви создава можност за брза и силно интензива физичка активност.

Категории: , Ознака

Аmix™ Креатин Монохидрат

Креатин монохидрат е најверојатно најупотребуваниот додаток во исхраната. Креатин монохидрат е основа за создавање на креатин фосфат, кој е извор на енергија во клетките. Креатинот ги зголемува физичките перформанси и Ви создава можност за брза и силно интензива физичка активност.

 

Препорачана употреба:

Измешајте 1 мерица со 200 – 300 ml. Вода или сок и испијте ги веднаш. Земете 30-60 минути пред тренинг. Лицата кои користат креатин монохидрат треба да конзумираат адекватни количини вода за да ја максимиираат хидратацијата.

 

Нитритивни информации во 100 g.

Енергија: 354 kcal / 1504 kJ, протеини 88,5 g., јаглехидрати <0,1 g., масти <0,1 g.

 

Микронизирана формула

КРЕАТИН МОНОХИДРАТ

Екстремно ефективен АТП активатор

Лабораторишки тестиран, напреден додаток во исхраната

Без мирис и без вкус

 

Нуритивни факти

Дозирање: 1 мерица (3 g.)

Количество во доза

Креатин монохидрат                                                           5000 mg.

 

Состојки: креатин монохидрат

Рок на употреба: означено на пакувањето. Чувајте го на температура до 25оС на ладно  и суво место подалеку од дофат на сончеви зраци. Внимание: Не го користете овој производ ако сте бремени или доите. Овој производ не е за деца. Држете го настрана од дофат на деца. Не користете повеќе од препорачаната дневна доза! Предупредување за алергии: овој производ е процесиран со апаратури кои преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, соја, јаткасто овошје и кикирики

Main Menu

Creatine Monohydrate 300gr