Creatine Monohydrate 300g

1,190 ден

На залиха

100% Creatine Monohydrate – додаток на исхраната во прав за подготовка на напиток без вкус

Катеорија:

100% Creatine Monohydrate – додаток на исхраната во прав за подготовка на напиток без вкус

Креатинот ги зголемува физичките перформанси при краткотрајни високоинтензивни вежби. Позитивниот ефект се добива со дневен внес од 3 g креатин.

Состав: Креатин монохидрат.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат производи што содржат: млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасти плодови, целер, риба, ракови, мекотели и сулфур диоксид.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не се препорачува на лица под 18 години или лица кои имаат здравствена проблеми. Не се препорачува за трудници и доилки.

*Scitec Nutrition работи со FSSC2200 и ISO 22000 систем за безбедност на храната и ISO 9001 систем за квалитет. Производствениот објект поседува HACCP, GMP и HALAL сертификати.

Нутритивни факти

Сервирање: 3,4 g (1/2 дозер)

Дневна доза: 1 сервирање (3,4 g)

Вкупно сервирања во пакувањето: 88; 147; 294

Количество во сервирање 3,4 g
Креатин монохидрат 3,4 g
   Од кој креатин 3 g

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање (3,4 g – 1/2 дозер) во 300 ml вода или пијалак по ваш избор. Земете едно сервирање дневно. Во деновите кога вежбате, земете 1 сервирање, 30 минути пред тренинг. Во деновите кога не вежбате, земете 1 сервирање пред оброк. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза!

Main Menu

Creatine Monohydrate 300g