Creatine Monohydrate with Creapure® 300gr.

1,290 ден

На залиха

Категории: ,

100% врвен квалитет Creapure® креатин монохидрат произведен во Германија. Креатин монохидрат е основен градежен блок за создавање на креатин фосфат, кој е извор на енергија во клетките. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни изливи на краткорочни вежби со висок интензитет. Поволниот ефект се добива со дневен внес од 3 g креатин.

Препорачана доза: Земете 3 g дневно.
Подготовка: Помешајте 1/2 мерица (3 g) со 200-300 ml вода или сок и веднаш испијте. Користете прибл. 30-60 минути пред тренинг. Спортистите кои користат креатин монохидрат треба да консумираат најмалку 2000 ml вода дневно за да ја максимизираат хидратацијата.

Големина на порција: ½ лажичка (3 g)

Просечни вредности по порција (½ лажичка) : Creapure® Креатин монохидрат 3000 mg

Состав: Креатин Монохидрат Creapure®

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, риба, школки, јаткасти плодови и кикиритки.

Предупредување: Не користете го овој производ ако сте бремени или доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Конзумирањето на овој додаток на храна треба да се консултирате со вашиот лекар. Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Main Menu

Creatine Monohydrate with Creapure® 300gr.