CREATINE MONOHYDRATE | 500 gr

1,790 ден

На залиха

КОЛИЧИНА ВО ПОРЦИЈА
КРЕАТИН
3 гр
Категории: , Ознака

─ Надмини ги границите при тренингот!  ─
Дали сте во потрага по додатен поттик на вашите перформанси при тешки тренинг сесии? Креатинот ги зголемува физичките перформанси во последователни краткотрајни интервали, и вежби со висок интензитет.

Во Dymatize не се прават компромиси за квалитетот па затоа се користи само Creapure® – креатин монохидрат со премиум квалитет. Креатинот е природно оформувачка супстанца во човековото тело. Игра витална улога во траспортацијата на на енергија во секоја клетка. Дневна суплементација од 3 гр креатин во период од минимум 4 недели покажува зголемен тотален креатин во мускулите. Додаден во вода или пијалок без кофеин, ултра чистиот и без вкус Dymatize® CREATINE MONOHYDRATE е перфектен избор при интензивни тренинзи.

  • 100% премиум квалитет Creapure® креатин монохидрат произведен во Германија
  • Креатинот ги зголемува физичките перформанси во последователникраткотрајни интервали, и вежби со висок интензитет
  • Извонредна растворливост
  • Без вкус
  • Погоден за вегани, без глутен и без лактоза
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
НУТРИТИВНИ ФАКТИ
  per portion (3,4 g*)
Creatine 3,0 g
СОСТОЈКИ

Креатин монохидрат

  • Максимум 1 сервирање на ден, содржи 3 гр Креатин. Посакуваниот ефект се постигнува со секојдневна конзумација од 3 гр креатин, препорачано во период од минимум 4-6 недели.
  • Не е препорачливо за деца. Само за возрасни – користете го за интензивни тренинзи.
  • Помешајте 1 дозерка ( 3,4гр) со вода или пијалак без кофеин.

 

Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

Main Menu

CREATINE MONOHYDRATE | 500 gr