Creatine Nano Monohydrate 500gr. – Cherry and Peach Flavour

1,190 ден

Clear
SKU: N/A Катеорија:
Зошто креатин нано? Содржи 100% чист креатин монохидрат во нано форма што е над 1250 пати помали честички отколку во микронизиран креатин, што ја зголемува ефикасноста на апсорпција.
Поради нивната големина НАНО, тие почнуваат да се однесуваат повеќе како јони, стануваат многу електростатични и затоа лесно минуваат низ клеточните мембрани, овозможувајќи асимилација директно во крвотокот.

Нутритивни факти- Цреша

Во сервирање: 5 g; вкупно дози во пакувањето: 100

Креатин монохидрат 4590 mg – од кој креатин 3951,2 mg.

Состав: креатин монохидрат, регулатор на киселост – лимонска киселина, вкус, боја за
храна: цвекло црвено, засладувач: сукралоза
.

Нутритивни факти- Праска 

Креатин монохидрат 4590 mg – од кој креатин 3951,2 mg.

Состав: креатин монохидрат, регулатор на киселост – лимонска
киселина, вкус, боја за храна: бета каротен, засладувач: сукралоза

Информации за алергени: Може да содржи житарки (глутен), соја, млеко.

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Препораки за складирање: Чувајте на собна температура, на суво место во затворено пакување. Чувајте надвор од дофат на деца!

Инструкции за употреба: растворете 5 g (1 дозер) во 250 ml вода. Земете еднаш дневно, пред тренинг. Пакувањето содржи дозер. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот е наменет за возрасни лица.

Дополнителни информации

Вкус

Цреша, Праска

Main Menu

Creatine Nano Monohydrate 500gr. - Cherry and Peach Flavour