Creatine Nano Monohydrate 500gr.

1,390 ден

На залиха

Катеорија:
Зошто креатин нано? Содржи 100% чист креатин монохидрат во нано форма што е над 1250 пати помали честички отколку во микронизиран креатин, што ја зголемува ефикасноста на апсорпција.
Поради нивната големина НАНО, тие почнуваат да се однесуваат повеќе како јони, стануваат многу електростатични и затоа лесно минуваат низ клеточните мембрани, овозможувајќи асимилација директно во крвотокот.

 

Нутритивни факти

Во сервирање: 5 g; вкупно дози во пакувањето: 100

Креатин монохидрат 4590 mg

 

Состав: креатин монохидрат, средство против згрутчување: силициум диоксид.

Информации за алергени: Може да содржи житарки (глутен), соја, млеко.

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Препораки за складирање: Чувајте на собна температура, на суво место во затворено пакување. Чувајте надвор од дофат на деца!

Инструкции за употреба: растворете 5 g (1 дозер) во 250 ml вода. Земете еднаш дневно, пред тренинг. Пакувањето содржи дозер. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот е наменет за возрасни лица.

Main Menu

Creatine Nano Monohydrate 500gr.