Creatine Mohohydrate Drink – 360gr

1,290 ден

Clear
SKU: N/A Категории: ,

Освежителен и вкусен напиток со креатин монохидрат. Креатинот монохидрат е веројатно најшироко прифатениот додаток во исхраната. Креатинот ги зголемува физичките перформанси и ги хидрира мускулите. Поволниот ефект се добива со дневен внес од 3 g креатин.

Препорачана доза: Земете 3,6 g дневно. Подготовка:Помешајте 3/4 мерица (3,6 g) со 200-300 ml вода или сок и веднаш испијте. Користете прибл. 30-60 минути пред тренинг. Спортистите кои користат креатин монохидрат треба да консумираат најмалку 2000 ml вода дневно за да ја максимизираат хидратацијата.

Просечни вредности по порција (¾ лажичка) : Креатин монохидрат 3000 mg

Состав: Креатин монохидрат, регулатори на киселост: лимонска киселина и јаболкова киселина; арома, сок од цвекло; засладувачи: сукралоза и ацесулфам-К; средство против стврднување: силициум диоксид; емулгатор: соја лецитин.

Предупредување за алерген: Може да содржи траги од млеко, јајца, соја, глутен, риба, школки, јаткасти плодови и кикиритки. Предупредување:Не користете го овој производ ако сте бремени или
доите. Производот не е наменет за деца. Да се чува подалеку од деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза! Конзумирањето на овој додаток на храна треба да се консултирате со вашиот лекар. Да се чува на температура не поголема од 25°C на ладно и суво место подалеку од сончева светлина. Производот не треба да се  користи како замена за разновидна исхрана. Производителот не е одговорен за каква било штета предизвикана од неправилна употреба или складирање.

Дополнителни информации

Вкус

Juicy Orange, Forest Fruits

Main Menu

Creatine Mohohydrate Drink - 360gr