Nopalin (200 таблети)

2,274 ден

Нема на залиха

Производот Nopalin е направен од стеблото на кактусот нопал. Тој ја помага регулацијата на метаболизмот на јаглехидратите и е богат извор на растителни влакна, витамини (Б1, Б2, ниацин) и минерали.

Катеорија:

Производот  Nopalin е направен од стеблото на кактусот нопал. Тој ја помага детоксикацијата и има корисна улога во функцијата на цревата како богат извор на растителни влакна, витамини (Б1,Б2,ниацин) и минерали. Стеблото на кактусот ја намалува ресорпцијата на мастите и ја помага нивната разградба и секреција. Благодарение на диуретскиот ефект, кактусот нопал ја подобрува функцијата на бубрезите и мочниот меур.

На кого го препорачуваме?

  • На лица на диета, бидејќи создава чувство на ситост
  • За регулирање на остипацијата
  • За намалување на високото ниво на холестерол и триглицериди
  • За лица болни од дијабет
  • На лица кои страдаат од целулит

Nopalin активни состојки во таблета: Дехидриран кактус нопал 300мг

Употреба: 3х2 таблети дневно со оброк

Внимание : Секогаш земајте го производот Nopalin со многу течност за да го помогнете бабрењето на растителните влакна и да го помогнете создавањето на чувство на ситост!

Main Menu

Nopalin (200 таблети)

2,274 ден