Overnight Competition Color Base Coat – 250ml

2,200 ден

Нема на залиха

✓ НЕ ОСТАВА ФЛЕКИ
✓ РАМНОМЕРНО ПОКРИВАЊЕ
✓ БРЗО СУШЕЊЕ
✓ НЕМА ДА СЕ ПРЕЛИЕ ВО ЗЕЛЕНА, ПОРТОКАЛОВА, ЦРВЕНА ИЛИ ВИОЛЕТОВА БОЈА

Катеорија:

Оваа формула за самопотемнување ви овозможува да постигнете длабок, темен и долготраен тен по само едно лесно нанесување. Најдобро од сè е тоа што вашиот тен нема да да избледи исто како природен тен по 5-7 дена.

Напомена: Доаѓа заедно со пумпица и сунѓерче за нанесување..

Употреба: ПРЕД УПОТРЕБА ДОБРО ПРОТРЕСЕТЕ.Нанесете на чиста кожа. Користете ја приложената ракавица за апликатор или HVLP распрскувач (за шишето од 8,5 oz). Испрскајте директно на ракавицата за апликатор, тријте ги саканите делови од телото со полесни движења околу влакната, колената, лактите и глуждовите. На Airbrush, истурете 3-4 oz. боја од шишето од 8,5 oz во чашата за воздушна четка. Прскајте од врвот на телото надолу во хоризонтална насока, внимавајќи да ги покриете сите области. Исушете го телото со воздух од пиштолот за воздушна четка HVLP за да го забрзате процесот. Ќе добиете моментален тен, кој ќе послужи како водич за рамномерно нанесување и значително ќе потемни во рок од 3-5 часа. Оставете 30 минути да се исуши пред директен контакт со облека или вода. Повторно нанесете за подлабок тен. Наутро исплакнете го вишокот на боја, дозволувајќи му на природниот тен да се покаже.

Состојки: Вода, изопропил алкохол, ацетон, дихидроксиацетон, парфем (мирис), CI 19140 (жолта 5), CI 15985 (жолта 6), CI 16035 (црвена 40), CI 42090 (сина, сина боја), , Линалол, Хидроксиизохексил 3-Циклохексен Карбоксалдехид.

Предупредување:
Само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очи, веднаш исплакнете со вода. Прекинете ја употребата ако се појави иритација на кожата. Овој производ не содржи крема за сончање и не штити од изгореници. Повтореното изложување на незаштитена кожа за време на сончањето може да го зголеми ризикот од стареење на кожата, рак на кожата и други штетни ефекти врз кожата дури и ако не изгорите. Се чува вон дофат на деца.

Main Menu

Overnight Competition Color Base Coat - 250ml

2,200 ден