BCAA 2200 | 400 CAPS

1,890 ден

На залиха

КОЛИЧИНА ВО ПОРЦИЈА
BCAAS
2.2 гр
LEUCINE
1.1 гр
BCAA СООДНОС
2:1:1
Категории: , Ознака

Аминокиселините од разграден ланец (BCAAs) се едни од 9-те есенцијални аминокиселини, кои не можат да се синтетизираат од човековото тело – и затоа мора да се внесат преку исхраната.

Со погодна големина и лесни за проголтување Dymatize BCAA 2200 капсулите се перфектни за брз внес наутро, пред тренинг или по тренинг – снабдувајќи со трите есенцијални аминокиселини од разграден ланец со 2:1:1 сооднос како и витамин Б2 (рибофлавин) и витамин Б6.

  • 1 сервирање ( 4 капсули) содржат 2,2 гр BCAAs* L-Leucine, L-Isoleucine and L-Valine
  • Ги испорачува трите есенцијални аминокиселини во 2:1:1 формула
  • Без глутен и без лактоза
  • Без банирани супстанции тестирано од “Informed-Sport” for athletes’ гаранција за продукт со највисок квалитет
НУТРИТИВНИ ФАКТИ
  per 4 capsules (2,9 g)
L-Leucine 1,1 g
L-Isoleucine 0,55 g
L-Valine 0,55 g
Riboflavin (Vitamin B2) 1,4 mg (100%*)
Vitamin B6 1,2 mg (86%*)

*% Nutrient Reference Value

 

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА
  • Земете 4 капсули со голема количина на вода – наутро, пред или по тренинг

 

 

Сите Dymatize продукти кои го содржат Informed-Sport сертификатот се тестирани за банирани супстанции од world-class sports анти-допинг лабораторијата LGC. 
 Во адиција, Informed-Sport гарантира дека сите продукти се произведени по високи стандарди и се безбедни за употреба за сите атлети.

 

Main Menu

BCAA 2200 | 400 CAPS